W sieci pojawił się alarmujący apel, którego autorzy informują, że kościołowi pw. Niepokolanego Poczęcia NMP na Wesołej w Krakowie grozi desakralizacja. Świątynia jest formalnie własnością miasta, które nabyło ją wraz z przejęciem terenów po Szpitalu Uniwersyteckim. Krakowska kuria poinformowała, że prezydent miasta nie planuje przekazania obiektu na cele inne niż sakralne. Do 25 stycznia trwają jednak konsultacje społeczne nad projektem, w którym nie znalazł sie zapis o funkcji sakralnej miejsca. Pewnego rozczarowania nie kryją miejscowi aktywiści.
Hanna Gronkiewicz-Waltz, która przez lata uważana była za osobę bardzo religijną, z zupełnie innej strony zaprezentowała się dziś na Twitterze. Zaznaczyła, że "kościół stracił autorytet i szanse na mediatora". - Oby obyło się bez tragedii - dopisała, oceniając obecnie rządzących. Czy tak wygląda "nowoczesna wiara"?