Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję zwrotową w sprawie nieruchomości przy ul. Skorupki 6 i nakazała ponowne rozpatrzenia sprawy przez miasto. Komisja stwierdziła również nieważność decyzji prezydenta m.st. Warszawy w sprawie nieruchomości przy ul. Otwockiej 10.
W czasie wojny budynki przy ul. Skorupki 6, 8, 10 zostały zniszczone, a znajdujący się obecnie na gruncie budynek został zbudowany około 1962 roku. Po wojnie właściciele nieruchomości złożyli wnioski dekretowe, ale w 1957 roku odmówiono dawnym właścicielom przyznania prawa własności czasowej. Jednak w następnych dziesięcioleciach orzeczenia w tej sprawie zostały uznane za nieważne.
W grudniu 2011 r. późniejsza beneficjentka decyzji zwrotowej nabyła roszczenia od następców prawnych właścicieli nieruchomości przy ul. Skorupki 6. W przypadku jednej z transakcji ww. osoba była zarówno pełnomocnikiem sprzedających jak i osobą, która nabyła roszczenia. Prezydent m.st. Warszawy 26 września 2014 r. wydał decyzję o ustanowieniu prawa użytkowania wieczystego.
W 1949 r. jedna z współwłaścicielek nieruchomości położonej przy ul. Otwockiej 10 terminowo złożyła wniosek o przyznanie własności czasowej do gruntu. Jednak w 1968 r. Prezydium Rady Narodowej m.st. Warszawy odmówiło ustanowienia prawa wieczystego użytkowania do gruntu, rozstrzygnięcie to zostało unieważnione przez SKO w 2001 r.
Prezydent m. st. Warszawy w grudnia 2005 r., po ponownym rozpoznaniu wniosku dekretowego wydał decyzję reprywatyzacyjną. Komisja podała, że beneficjentka decyzji, która w postępowaniu toczącym się przed Prezydentem m.st. Warszawy reprezentowana była przez kuratora dla nieznanej z miejsca pobytu w osobie Marka M., urodzona w 1900 r., zmarła w 1952 r. , w chwili wydania decyzji reprywatyzacyjnej przez Prezydenta m.st. Warszawy w 2005 r. miałby 105 lat. Obecnie matka Marka M. posiada całkowity udział w użytkowaniu wieczystym gruntu oraz taki sam udział we własności budynku znajdującego się na gruncie przy ulicy Otwockiej 10.