Policja spełnia obietnicę i poszukuje uczestników protestu rolników, który odbył się w środę w Warszawie na placu Zawiszy. - W piątek przyjęty został wniosek o ściganie karne sprawców w związku ze zniszczeniem nawierzchni jezdni - poinformował asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
W środę rano rolnicy związani z AGROunią protestowali w Warszawie. Zablokowali pl. Zawiszy - na jezdnię wysypali jabłka, podpalili race i opony, a na torach tramwajowych położyli świńską tuszę.
Jak pisał wówczas portal niezalezna.pl, lider nielegalnego protestu Michał Kołodziejczak, w obawie przed ewentualnymi konsekwencjami, nie miał odwagi przyznać się do jego zorganizowania i unikał kontaktu z policją.
Wszystkie osoby, które dzisiaj rano nielegalnie protestowały w Warszawie utrudniając codzienne życie mieszkańcom stolicy, a także sprowadziły realne niebezpieczeństwo muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Nie wolno łamać prawa, nie ma zgody na narażanie życia innych osób! pic.twitter.com/qr3DquV6XX
— Polska Policja ??? (@PolskaPolicja) 13 marca 2019
W dniu protestu zatrzymano kilka osób, kilkadziesiąt zostało wylegitymowanych - poinformował asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
Dziś policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą czynności mające na celu identyfikację 30 osób uczestniczących w środowej blokadzie na pl. Zawiszy.
- W piątek od uprawnionego przedstawiciela Zarządu Dróg Miejskich m.st. Warszawy przyjęto wniosek o ściganie karne sprawców zniszczenia bitumicznej nawierzchni jezdni w miejscu odbywania się protestu. Straty oszacowane zostały na kwotę prawie 34 tysięcy złotych
- poinformował asp. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.
Jak podaje policjant „nieustalone dotąd osoby, działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu zakłóciły porządek publiczny, utrudniały ruch pojazdów i zanieczyściły drogę publiczną”.
W celu ich identyfikacji na stronie internetowej policji pod adresem: www.http://policja.waw.pl/ opublikowano wizerunki uczestników protestu. Zostały one zarejestrowane przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.
Informacje można przekazywać pod całodobowe numery telefonów 22 603-93-50 oraz 22 603-93-51, a także drogą mailową na adres [email protected] lub osobiście w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III przy ul. Opaczewskiej 8 w Warszawie.
Komenda Stołecznej Policji poinformowała w czwartek, że osiem zatrzymanych w czasie protestu osób zostało zwolnionych po przedstawieniu zarzutów z Kodeksu wykroczeń. Chodzi o chuligańskie zakłócanie spokoju, tamowanie ruchu i zanieczyszczanie drogi.