Jak wynika z naszych ustaleń, według Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto zatrzymanie byłęgo senatora Józefa Piniora było legalne. „W odniesieniu do wszystkich skarżonych przez obrońców decyzji prokuratora o zatrzymaniu, a także co do sposobu przeprowadzenia tych czynności przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Sąd stwierdził, że decyzje te były zasadne i legalne, a czynności zostały przeprowadzone prawidłowo” - dowiedział się portal niezalezna.pl
Sprawą zażalenia na zatrzymanie Józefa Piniora Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu zajmował się 13 lutego. Zażalenie na decyzje prokuratorów w tej sprawie złożyli obrońcy podejrzanego byłego senatora Józefa Piniora, oraz innych podejrzanych również zatrzymanych w toku śledztwa. Obrońcy podejrzanych zaskarżyli decyzje prokuratorów w przedmiocie zatrzymań osób podejrzanych oraz zastosowanych wobec nich wolnościowych środków zapobiegawczych i zabezpieczeń mienia na poczet roszczeń z postępowania karnego.
Jak dowiedział się portal nizalezna.pl, wszystkie zażalenia zostały przez sąd oddalone jako niezasadne. W odniesieniu do czynności podjętych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne sąd stwierdził, że decyzje te były zasadne i legalne, a czynności zostały przeprowadzone prawidłowo.
- W odniesieniu do wszystkich podejrzanych, których dotyczyły skargi zażaleniowe, w sposób kategoryczny sąd stwierdził, że zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych im przestępstw – wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl.
Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty dot. przestępstw o charakterze korupcyjnym. Były senator Józef Pinior podejrzany jest o dwukrotne przyjęcie korzyści majątkowej w łącznej kwocie 46 tysięcy złotych. Podejrzani Mirosław T., Paweł Ł. oraz Ryszard N. podejrzani są o wręczenia korzyści majątkowych w kwotach od 5 tysięcy złotych do 21 tysięcy 500 złotych.
Źródło: niezalezna.pl
#zatrzymanie #prokuratura #sąd #Józef Pinior #korupcja #CBA
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Nisztor