10 wtop „czystej wody”, czyli rok z nielegalną TVP » Czytaj więcej w GP!

„Zamierzam wygrać tę sprawę”. Znamy treść odwołania prof. Cenckiewicza od represyjnej decyzji służb Tuska

Tak jak oświadczyłem 31 lipca, czyli w dniu najścia dwóch funkcjonariuszy SKW, którzy wręczyli mi decyzję szefa SKW, byłego żołnierza komunistycznej armii, aktywisty ZSMP i oficera WSI, o cofnięciu mi poświadczenia bezpieczeństwa na dostęp do informacji niejawnych – zaskarżam tę bezprawną decyzję ludzi kierujących się odwetem za ujawnienie kompromitującej przeszłości Krzysztofa Duszy i jego roli we współpracy SKW z FSB z lat 2007-2014 – mówi portalowi Niezalezna.pl prof. Sławomir Cenckiewicz, komentując złożone przez niego odwołanie od decyzji służb podległych Donaldowi Tuskowi, pozbawiającej go dostępu do informacji niejawnych.

Sławomir Cenckiewicz
Sławomir Cenckiewicz
screenshot - TVP Info

Zemsta za „Reset”

31 lipca br. prof. Sławomirowi Cenckiewiczowi wręczono decyzję Dyrektor Zarządu V Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) o odebraniu mu poświadczeń dostępu do informacji niejawnych. Naukowiec poinformował o tym fakcie w mediach społecznościowych, załączając ponadto oświadczenie, w którym zapewnił, że „wykorzysta wszystkie środki ochrony prawnej w celu wyeliminowania tej decyzji z obrotu prawnego”. 

Współautor serialu „Reset” wskazał w oświadczeniu, że działania podjęte wobec niego przez służby podległe Donaldowi Tuskowi odbiera „jako represyjne narzędzie walki politycznej i zemsty, której celem jest zastraszenie i poniżenie w oczach opinii publicznej za głoszenie prawdy o współpracy SKW z FSB oraz szczególnej roli, jaką w zbliżeniu z rosyjskimi służbami specjalnymi odegrał obecny zastępca szefa SKW płk. Krzysztof Dusza”. - Takie działania ani mnie nie wystraszą, ani nie zatrzymają! Proszę wszystkich patriotów – ludzi dobrej woli, o wsparcie i modlitwę – napisał historyk.

Odwołanie od skandalicznej decyzji

Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl, prof. Sławomir Cenckiewicz złożył odwołanie od represyjnej wobec niego decyzji SKW (Nr 1626/ZV/S/2024 ), którego treść wraz z uzasadnieniem zawarta jest na 40 stronach maszynopisu.

W datowanym na 14 sierpnia br. dokumencie adresowanym do Donalda Tuska historyk zaskarża bezprawną decyzję SKW w całości i zarzuca Jarosławowi Stróżykowi i kierowanej przez niego SKW między innymi:

„Rażące naruszenie zasady bezstronności i obiektywizmu, a także legalizmu i pogłębiania zaufania obywateli do organów państwa oraz równego traktowania skutkującym rażącym naruszeniem zastosowanych w niniejszej sprawie przepisów postępowania i przepisów prawa materialnego, w następstwie wszczęcia niniejszego kontrolnego postępowania administracyjnego wyłącznie w celu załatwienia osobistych lub politycznych porachunków”.
„Wszczęcie kontrolnego postępowania sprawdzającego wyłącznie w celu załatwienia osobistych i politycznych porachunków, pomimo braku nowych, tj. nieznanych dotąd organowi”.
„Wydanie zaskarżonej decyzji przez organ niewłaściwy – Służbę Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), a tym samym, działającą bez właściwego upoważnienia osobę, podczas gdy organem właściwym do wszczęcia kontrolnego postępowania sprawdzającego” wobec Cenckiewicza „była wyłącznie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW)”, ponieważ „jest on zatrudniony na stanowisku, z którym może wiązać się dostęp do informacji niejawnych w Instytucie Pamięci Narodowej, co uzasadnia właściwość w sprawie ABW, nie zaś SKW, tym bardziej, że w niniejszej sprawie nie wystąpił żaden przypadek uzasadniony względami bezpieczeństwa stanowiący podstawę do przeprowadzenia tego postępowania przez SKW, które zostało zainicjowane wyłącznie jako narzędzie osobistych lub politycznych porachunków”.
„Brak wyjaśnienia istotnych okoliczności faktycznych oraz dokonanie ustaleń faktycznych w oczywistej sprzeczności z materiałem zgromadzonym w sprawie, w tym całkowicie nieuzasadnione odstąpienie od wysłuchania” Sławomira Cenckiewicza.
Ponadto - jak czytamy w odwołaniu – wydający decyzję „organ nie ustalił rzeczywistego stanu faktycznego, lecz zaskarżoną decyzję oparł na własnych przewidywaniach i hipotezach”.

„Zamierzam wygrać tę sprawę”

Odwołanie prof. Sławomira Cenckiewicza poparte jest szczegółowym prawniczym wywodem na temat manipulacji SKW kwestiami zdrowotnymi wraz z bardzo istotnymi załącznikami ukazującymi osobistą zemstę i motywację Jarosława Stróżyka i jego zastępcy Krzysztofa Duszy (znanego z okresu współpracy pomiędzy SKW i FSB).

- Tak jak oświadczyłem 31 lipca, czyli w dniu najścia dwóch funkcjonariuszy SKW, którzy wręczyli mi decyzję szefa SKW, byłego żołnierza komunistycznej armii, aktywisty ZSMP i oficera WSI, o cofnięciu mi poświadczenia bezpieczeństwa na dostęp do informacji niejawnych – zaskarżam tę bezprawną decyzję ludzi kierujących się odwetem za ujawnienie kompromitującej przeszłości Krzysztofa Duszy i jego roli we współpracy SKW z FSB z lat 2007-2014

- mówi portalowi Niezalezna.pl prof. Cenckiewicz i zapewnia, że zgodnie ze swoją wcześniejszą zapowiedzią zamierza „wszystkimi dostępnymi środkami prawnymi” wygrać „tę sprawę”. - Choć przypuszczam, że na tym etapie – skoro adresatem mojego odwołania jest zgodnie z przewidzianą procedurą premier Donald Tusk, osobiście zaangażowany w politykę resetu z Rosją w latach 2007-2014 i protektor obecnego nieszczęsnego kierownictwa SKW, bezprawna decyzja zostanie utrzymana – dodaje historyk.

- Otworzy to jednak przede mną możliwość wniesienia sprawy do sądu, gdzie zarówno SKW, urząd premiera RP, jak i każda osoba zaangażowana w tę sprawę i podejmowane przez nią decyzję zostaną poddane weryfikacji procesowej. Moje odwołanie w tej sprawie to zaledwie fragment frontu walki o prawdę i moje dobre imię z ludźmi WSI i „partnerami” FSB

- podsumowuje prof. Cenckiewicz.

 



Źródło: niezalezna.pl

#Sławomir Cenckiewicz #SKW #Donald Tusk #bezprawie Tuska #serial Reset

po