27. Bieg Niepodległości w Rudzie Śląskiej odbędzie się w formie wirtualnej. „Każdy pobiegnie sam. Pamiętajmy o rygorach epidemiologicznych, ale też o naszym zdrowiu i aktywności fizycznej” – powiedział organizator biegu, ultramaratończyk August Jakubik.
Prezenterka zapewnia, że stara się zwracać uwagę na to, czy jej codzienne wybory przyczyniają się do ochrony środowiska. Dlatego też zrezygnowała z tradycyjnego ogrzewania domu na rzecz paneli słonecznych, wybiera ubrania, które posłużą jej kilka lat, i chce jak najwięcej dowiedzieć się na temat śladu węglowego.
Królowa Elżbieta II po raz pierwszy w czasie pandemii koronawirusa publicznie założyła maskę, biorąc udział w krótkiej ceremonii w Opactwie Westminsterskim z okazji setnej rocznicy pochówku Nieznanego Żołnierza.