Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Inauguracja ogólnopolskiego projektu "Nauka ratuje życie"

Ogólnopolski projekt „Nauka ratuje życie” zainaugurowano w środę w Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. W znajdującej się tam edukacyjnej sali podań leków biologicznych mali pacjenci mogą korzystać z materiałów edukacyjnych poświęconych odkryciom medycznym.

wirus
wirus
qimono

Ideą przedsięwzięcia "Nauka ratuje życie" jest współpraca prywatnych i publicznych instytucji na rzecz innowacji w edukacji najmłodszych pacjentów.

W ramach przedsięwzięcia w Szpitalu im. A. Falkiewicza we Wrocławiu powstała pierwsza w Polsce edukacyjna sala podań leków biologicznych, w której mali pacjenci mogą korzystać z materiałów edukacyjnych poświęconych odkryciom medycznym.

„To pierwsze takie miejsce w Polsce, znacząco różniące się od tego, co mogliśmy zaoferować dotychczas. To sala, w której godziny spędzane na przyjmowaniu leków miną na wykorzystaniu potencjału twórczego oraz poznawaniu ciekawych faktów naukowych”

- powiedziała Joanna Puławska, ordynator oddziału pediatryczno-reumatologicznego Szpitala im. A. Falkiewicza we Wrocławiu.

W ramach programu „Nauka ratuje życie” do końca 2017 r. w polskich szpitalach powstaną cztery takie sale. Każda z nich, oprócz niezbędnego sprzętu medycznego, zawierać będzie autorską kolekcję materiałów edukacyjnych. Do dyspozycji małych pacjentów będą m.in. interaktywne zeszyty edukacyjne stworzone specjalne na potrzeby programu oraz materiały opracowane wspólnie z Centrum Nauki Kopernik. W zeszytach tych znajdą się treści dotyczące witamin, szczepień czy przeciwciał monoklonalnych.

Inicjatorem projektu jest firma Roche Polska, a partnerem tego przedsięwzięcia Centrum Nauki Kopernik.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#edukacja poświęcona odkryciom medycznym

redakcja