GaPol: TRUMP wypowiada wojnę cenzurze » CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Biały Dom: Prezydent Trump potwierdził bliski sojusz z Polską podczas spotkania z prezydentem Dudą • • •

Wspominamy prezydenta Lecha Kaczyńskiego

10 lipca już po raz 51. spotkamy się w warszawskiej archikatedrze na uroczystej mszy św. upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej.

prezydent.pl
prezydent.pl
10 lipca już po raz 51. spotkamy się w warszawskiej archikatedrze na uroczystej mszy św. upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Zjednoczymy się w modlitwie w intencji poległych.

Wszystkim nam brakuje Lecha Kaczyńskiego – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Krakowie podczas uroczystości upamiętniających śp. prezydenta w 65. rocznicę jego urodzin. – Stworzono przeciwko niemu przemysł pogardy. Ci, którzy manipulują społeczeństwem, wiedzą, że skonsolidowane społeczeństwo, pragnące sprawiedliwości, szybko Polskę zmieni. To droga do wielkiej zmiany, której potrzebujemy – mówił dalej.

W czwartek 10 lipca spotkamy się, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i pozostałych 94 ofiar katastrofy. Uroczyste obchody w Warszawie rozpocznie o godz. 19 comiesięczna msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela (ul. Kanonia 6). Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą w Marszu Pamięci przed Pałac Prezydencki, zostaną tam złożone kwiaty i zapalone znicze.

Uroczystości związane z 51. miesięcznicą tragedii organizowane są też m.in. w Krakowie. O godz. 17.30 w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Pary Prezydenckiej oraz wszystkich ofiar katastrofy. Następnie odbędzie się przemarsz przed Krzyż Pamięci Narodowej – Krzyż Katyński, zapalenie 96 zniczy, złożenie kwiatów oraz wspólna modlitwa.

 



Źródło: Gazeta Polska Codziennie