Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Zembaczyński twierdzi, że akcja "#TakdlaCPK" to sprawka... Rosji. „Mamy na to dowody!” - brnął [WIDEO]

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Witold Zembaczyński, w rozmowie z mediami, poinformował o ciekawym "odkryciu" jego ekipy. Mianowicie, akcja zwolenników ukończenia projektu CPK, miała być... akcją hakerów z Rosji. Bo jak twierdzi "to tam były generowane te wpisy". Dostał odpowiedź.

Witold Zembaczyński
Fot. Tomasz Jędrzejowski//@MacVVilk//@MMorawiecki - Gazeta Polska//twitter.com

Nie od dziś wiadomo, że dokończenie inwestycji, rozpoczętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy, mianowicie - Centralnego Portu Komunikacyjnego, jest dla obecnej koalicji rządzącej solą w oku. Potwierdzą to zarówno liczne wypowiedzi polityków ekipy Donalda Tuska (jak chociażby Rafał Trzaskowski i jego słynne "mamy lotnisko w Berlinie"), jak i fakt, że z większością audytów co do inwestycji, są problemy. W przypadek, ciężko tutaj uwierzyć.

Zwolennicy skończenia dużego i o znacznej wartości dla polskiej gospodarki, przedsięwzięcia, jakiś czas temu rozpoczęli Twitterową akcję wsparcia. Publikowali oni posty pod hasztagiem "Tak Dla CPK". Zyskała ona ogromną popularność, co najwidoczniej nie spodobało się rządzącym.

"Hasztag generowany przez serwer z Rosji"

Jednak to, co powiedział w rozmowie z Polsat News poseł koalicji Tuska - Witold Zembaczyński, przysparza o "szok i niedowierzanie"...

"Wczoraj rozmawiałem z Maciejem Laskiem odpowiedzialnym za ten proces inwestycyjny dzisiaj w rządzie Donalda Tuska i wyjawił mi informację, że dzięki zaangażowaniu jednostki zajmującej się dezinformacją przy jednym z ministerstw wykryto, że 1 000 800 razy na dobę #TakDlaCPK był generowany przez serwer ulokowany w Rosji, w okolicach Petersburga"

– mówił wyraźnie zadowolony z siebie.

Dopytywany o to, czy jest wojna hybrydowa prowadzona przez Rosję, odparł: "mamy na to dowody".

"Pożyteczni idioci z PiS-u tańczą w tej rosyjskiej orkiestrze, pod tą melodię, pod #TakdlaCPK, który siany jest z serwerów spod Petersburga. I to jest tylko po to, żeby manipulować opinią publiczną. To jest wojna hybrydowa"

– stwierdził.

No to dostał odpowiedź!

Z odpowiedzią - w mediach społecznościowych - ruszyli zwolennicy ukończenia CPK, w tym Maciej Wilk oraz Mateusz Morawiecki.

"Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować Panu Posłowi Zembaczyńskiemu za niebagatelny wkład w odświeżenie zainteresowania hasztagiem #TakdlaCPK który po raz kolejny wspiął się dzisiaj na pozycję nr 1 na polskim X"

– napisał pół żartem, pół serio, prezes stowarzyszenia "TAK dla CPK" Maciej Wilk.

Były premier zaś w swoim wpisie umieścił żartobliwego mema, który ukazuje stopniowe pogrążanie się rządu 13 grudnia... 


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#cpk #Polska #polityka #bezprawie Tuska #gospodarka #inwestycje

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo