​Plugawy atak na dziennikarzy TVP. Taki język doprowadził już do tragedii – WIDEO

„Brudne, śmierdzące gnidy”, które „piją albo jedzą odchody” – takimi słowami określił dziennikarzy Telewizji Polskiej Jakub Wątły z Superstacji.

Kadr z programu Superstacji/twitter.com
„Brudne, śmierdzące gnidy”, które „piją albo jedzą odchody” – takimi słowami określił dziennikarzy Telewizji Polskiej Jakub Wątły z Superstacji. TVP natychmiast podjęła działania prawne w tej wyjątkowo bulwersującej sprawie. Uznała również przytoczone na początku słowa za przykład mowy nienawiści. – Mamy do czynienia z degradacją godności człowieka – skomentował skandal Tomasz Sakiewicz i dodał, że tego typu język doprowadził już do tragedii, kiedy członek PO zamordował działacza PiS.

Oświadczenie wydane przez TVP ma związek z wypowiedziami, które padły 14 lutego w programie „Krzywe zwierciadło” emitowanym na antenie Superstacji. Prowadzący program Jakub Wątły, rozmawiał tam z pisarzem Tomaszem Jastrunem. 

Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnidach, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej 

– pytał Wątły.

Jastrun odpowiedział: „Jakoś nie ma tak dużo we mnie gniewu, chociaż trochę jest, ale jest dużo współczucia. To znaczy ja uważam, że trudno o coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów”.

Ale część z tych gnid, kończąc tę część programu, twierdzi, że mają swoje pięć minut w tej chwili. Nigdy nie chciałbym, i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej 

– zakończył prowadzący program.


Telewizja Polska, w opublikowanym oświadczeniu, wyraziła „głębokie oburzenie skandalicznymi wypowiedziami”. 

Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie. 

Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej 

– podkreślono w komunikacie TVP.

Zdaniem TVP osoby używające tego typu sformułowań „powinny zostać napiętnowane i wykluczone z przestrzeni publicznej, a stacja telewizyjna tolerująca tego typu zachowania swoich pracowników powinna ponieść przewidziane prawem konsekwencje”. TVP poinformowała także, że „podjęła działania prawne w związku z wyżej wymienionym zdarzeniem”.

O oburzającym zdarzeniu mówił na antenie Telewizji Polskiej Tomasz Sakiewicz. Wytknął m.in. brak konsekwencji władz Superstacji wobec autorów skandalicznych wypowiedzi. – To znaczy, że to akceptują – zaznaczył redaktor naczelny „Gazety Polskiej”. – Mamy do czynienia z degradacją godności człowieka – dodał i przypomniał, że tego typu język doprowadził do tragedii, kiedy członek PO zamordował działacza PiS. – To był człowiek, który tak właśnie mówił i myślał – podkreślił redaktor Sakiewicz.

 

 Źródło: TVP Info,PAP,Superstacja,niezalezna.pl

#TVP #Superstacja #Jakub Wątły #Telewizja Polska #mowa nienawiści #Tomasz Sakiewicz #dziennikarze

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo