​Francuska policja ucieka przed imigrantami. WIDEO bije rekordy popularności

Na zamieszkiwanych przede wszystkim przez imigrantów przedmieściach Paryża od kilku dni trwają zamieszki.

twitter.com
Na zamieszkiwanych przede wszystkim przez imigrantów przedmieściach Paryża od kilku dni trwają zamieszki. Ich uczestnicy podpalają samochody, niszczą witryny sklepów i przystanki, plądrują pomieszczenia. Doszło też do starć z policją; zatrzymano kilkadziesiąt osób. W sieci zaczęły się jednak pojawiać nagrania z udziałem francuskich funkcjonariuszy, które pokazują, że w starciu z szalejącym tłumem imigrantów są raczej bezradni i muszą salwować się ucieczką. 

Na początku lutego na przedmieściach Paryża czarnoskóry 22-letni mężczyzna został ciężko ranny podczas zatrzymania w ramach akcji wymierzonej w dilerów narkotyków. Po wszystkim oskarżył jednego z czterech biorących udział w zajściu policjantów o gwałt z użyciem policyjnej pałki. Całej czwórce postawiono już zarzuty, zostali również zawieszeni w obowiązkach – w sprawie trwa dochodzenie.

Po wydarzeniach na paryskich przedmieściach imigranci urządzili gigantyczną rozróbę – podpalali, niszczyli, demolowali i atakowali policjantów. To właśnie w czasie starć z funkcjonariuszami zarejestrowano nagrania, na których widać dwa policyjne auta, które uciekają przed biegnącymi w ich stronę imigrantami. Filmy – pokazujące bezradność francuskich mundurowych – stały się w sieci bardzo popularne.


 

Źródło: niezalezna.pl

#Francja #Paryż #zamieszki #imigranci #policja

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo