Wojciech Jaruzelski powinien być pozbawiony stopnia wojskowego - stwierdził minister Antoni Macierewicz. Szef resortu obrony narodowej podał również, że pułkownik Adam Mazguła otrzymał zakaz noszenia wojskowego munduru. - Wychwalanie zbrodni przeciwko narodowi, bo tym był stan wojenny jest przestępstwem. Ludzie, którzy to robią poniosą tego konsekwencje. Zwłaszcza jeśli próbują robić to w mundurze żołnierza polskiego - podkreślił minister Macierewicz.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz był gościem programu "Kwadrans Polityczny" i jednoznacznie skomentował absurdalne słowa Stefana Niesiołowskiego przytoczone przez dziennikarkę: "Wolę zamieszki na ulicach, niż rządy PiS".

- Tacy ludzie jak Niesiołowski gotowi są zrobić wszystko przeciwko Polsce, bo przecież ta deklaracja, którą pani powtórzyła, to jest "wolę żeby Polski nie było, byle tylko moja racja była na wierzchu" - powiedział na antenie TVP1 szef MON. - To jest niedopuszczalne. Niedopuszczalne antypaństwowe zachowanie człowieka, który oszalał z nienawiści.


- Platforma Obywatelska stawia znak równości między stanem wojennym, a rządami PiS. Gdzie jest kres tego szaleństwa - zapytała dziennikarka.
- No chyba tam gdzie stoi ZOMO, bo oni bardzo wyraźnie deklarują, że wolą stan wojenny, wolą przeciwdziałanie Polsce, wolą zniszczenia, wolą zamieszki, byleby tylko nie realizować woli narodu - tłumaczył minister Macierewicz.

Szef MON odniósł się również do skandalicznych słów płk. Adama Mazguły, który nazwał stan wojenny "kulturalnym wydarzeniem".

- Wychwalanie zbrodni przeciwko narodowi, bo tym był stan wojenny jest przestępstwem. Ludzie, którzy to robią poniosą tego konsekwencje. Zwłaszcza jeśli próbują robić to w mundurze żołnierza polskiego - podkreślił minister Macierewicz. - Ten pan dostał zakaz noszenia munduru, jeśli będzie go łamał to poniesie wszystkie tego konsekwencje.


Środowiska patriotyczne od lat domagają się degradacji Wojciecha Jaruzelskiego.

- Słowo degradacja uważam, że jest niewłaściwe. Ludzie, którzy popełnili zbrodnie powinni mieć odebrane stopnie wojskowe. To jest zupełnie oczywiste - tłumaczy szef MON, który podkreślił, że w przypadku Wojciecha Jaruzelskiego: " nie używam sformułowania generał, ten człowiek zasłużył na potępienie przez historię".