​Alarmujące doniesienia. Ogromne transporty wojska i sprzętu, Rosja szykuje się do ataku?

  

W 2017 roku Rosja przerzuci na terytorium Białorusi ogromną liczbę żołnierzy oraz sprzętu. I choć rosyjskie MON twierdzi, że to wszystko w związku z mającymi się odbyć ćwiczeniami, wiary w takie tłumaczenie nie dają białoruscy opozycjoniści. Ich zdaniem, Moskwa może przygotowywać się do ataku na któreś z sąsiadujących z nią państw. 

Informację za białoruskimi mediami podał portal Defence24.pl. Rosyjskie ministerstwo obrony rozpisało przetarg na usługi międzynarodowego militarnego transportu kolejowego. Jak co roku zresztą. Chodzi o przewóz sprzętu i materiałów wojskowych na specjalnych platformach kolejowych. 

Z oficjalnych danych wynika, że w 2015 r. kontrakt na transport kolejowy do Białorusi opiewał na 125 wagonów, a w 2016 roku na 50 wagonów. Jednak przetarg na 2017 rok jest zaskakujący – chodzi o usługę transportową w wymiarze 4126 wagonów. To pond 80 razy więcej niż w roku bieżącym! 

MON Rosji twierdzi, że to wszystko w związku z mającymi odbyć się w 2017 roku białorusko-rosyjskimi manewrami „Zapad-2017”. Jednak opozycjoniści na Białorusi uważają, że może chodzić o coś więcej. 

Ich zdaniem, celem ogromnych transportów może być rozlokowanie na stałe na terytorium Białorusi rosyjskich jednostek wojskowych. Alarmują również, że mogą to być nie tylko przygotowania do przejęcia militarnej kontroli nad terytorium kraju, ale i agresji na terytorium Ukrainy, krajów bałtyckich, a nawet Polski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: defence24.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Na przejściu w Korczowej ruch odbywa się na bieżąco

/ JøMa / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

  

Na jedynym otwartym na Podkarpaciu przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej ruch samochodów osobowych i ciężarowych odbywa się na bieżąco – powiedziała rzeczniczka prasowa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

Ostatniej doby odprawiono na tym przejściu 1319 osób. Do Polski wjechało niemal 400 osób.

Mjr Pikor zaznaczyła, że ubiegłej doby zorganizowano dla Ukraińców, którzy nie mieli własnych środków transportu, osiem kursów autokarowych. Przewieziono nimi ponad 360 osób.

W związku z epidemią koronawirusa na Podkarpaciu działa tylko przejście graniczne w Korczowej, gdzie odprawiane są samochody ciężarowe i osobowe. Pozostałe podkarpackie przejścia z Ukrainą: Medyka (ruch drogowy, pieszy i kolejowy), Budomierz i Krościenko są nieczynne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts