Antyleft poruszył lawinę. Kolejne informacje o milionach dla fundacji sędziego TK

  

Użytkownik „antyleft_” ujawnił dane dotyczące dotacji miasta Warszawy dla różnych firm, organizacji pozarządowych, spółek medialnych. Jednak internauta ze względu na groźby musiał zniknąć z portalu społecznościowego. Tymczasem ruszyła lawina, która zdaje się być nie do powstrzymania. Ujawniono, jakie kwoty były przekazywane przez poszczególnych ministrów – za rządów PO i PSL – na rzecz fundacji Jerzego Stępnia, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Organizacja już wydała oświadczenie. Nie zaprzeczono informacji o 27 przelewach z konta ratusza dla organizacji.
 
Jeden z użytkowników Twittera ujawnił listę jednostek na konto których trafiały dotacje ze stołecznego ratusza. Trafiały do m.in. Agory S.A, AMS SA – agencji reklamowej należącej do Agory, fundacji gdzie jako wiceprezes zarządu widnieje Zofia Komorowska, fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, spółki będącej właścicielem portalu Tomasza Lisa, czy fundacji kierowanej przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzego Stępnia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Stępień zdemaskowany. „Już wiadomo, skąd krzyk wokół projektu ustawy o sędziach TK”

W internecie zawrzało i posypały się groźby. Użytkownik Twittera, który ujawnił te wszystkie dane, postanowił zniknąć. „Antyleft_” leciutko dotknął tematu dotacji HGW. Lawina ruszyła. Temat żyje już własnym życiem. Pojawiły się kolejne kwoty przelewane na konto Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – jednostki, której prezesem jest Jerzy Stępień.
 


Prof. Kamil Zaradkiewicz przedstawił skany dokumentów dotyczące dotacji od poszczególnych ministerstw:

2 598 810 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego w 2011 roku.


6 465 917 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego w 2012 roku.


6 225 153 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego w 2013 roku.


321 782 zł dla fundacji Stępnia od ministra minister pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza w 2013 roku.


1 453 370 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego w 2014 roku.


I podsumowanie, po którym niejednemu spadną kapcie – tylko w latach 2011-2014 z Ministerstwa Administracji i Cyfr. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzymała dotacje około 17 mln zł!


Można byłoby dojść do wniosku, że posłowie Platformy Obywatelskiej pełniący funkcję ministrów byli bardzo, bardzo hojni dla fundacji Jerzego Stępnia.

W pamięci mamy polityków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz PSL, którzy prowadzili konsultacje z obecnym na sali plenarnej prezesem Trybunału Andrzejem Rzeplińskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kontakty Rzeplińskiego z PO "normalne" i nie zagrażają niezawisłości. Co ukrywa prezes Trybunału
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Rzepliński u Olejnik znowu zaskoczył. „Z posłami Platformy rozmawiałem o życiu”

Pojawiło się oświadczenie FRDL. Zaznaczono, że warszawski urząd miasta nie sponsoruje Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jednostka jedynie ma organizować szkolenia dla urzędników.Pismo FRDL doczekało się odpowiedzi autora wpisów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceszef polskiej dyplomacji odpowiada Katzowi: Nie damy się prowokować!

Israel Katz / Sapir Academic College; https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

  

Wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk stanowczo ucina dyskusje na temat skandalicznych słów p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza. Wiceszef polskiej dyplomacji zapowiada, że Warszawa nie da się sprowokować politykowi, którego „wiarygodność spadła do zera”.

Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność po skandalicznej wypowiedzi i krytyce ze strony wielu środowisk żydowskich z całego świata oraz ze strony USA spadła do zera.
- powiedział Szynkowski vel Sęk.
 
Israel Katz oświadczył dziś, że nie żałuje swej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami. Jego wypowiedź dla telewizji Kanał 13 (Reshet 13) zrelacjonował m.in. portal Times of Israel.

[polecam:https://niezalezna.pl/259930-katz-nie-zamierza-przepraszac-nic-nie-zmienilo-butnego-nastawienia-szefa-dyplomacji-izraela]
 
Jak już informowaliśmy, szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem stanu USA Mikiem Pompeo, który w rozmowie telefonicznej wyraził pełne zrozumienie dla negatywnego stanowiska Polski wobec nieprzyjaznych wypowiedzi strony izraelskiej.
 
[polecam:https://niezalezna.pl/259925-wazny-glos-z-usa-ws-napiecia-na-linii-polska-izrael-pompeo-wyraza-pelne-zrozumienie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl