Antyleft poruszył lawinę. Kolejne informacje o milionach dla fundacji sędziego TK

  

Użytkownik „antyleft_” ujawnił dane dotyczące dotacji miasta Warszawy dla różnych firm, organizacji pozarządowych, spółek medialnych. Jednak internauta ze względu na groźby musiał zniknąć z portalu społecznościowego. Tymczasem ruszyła lawina, która zdaje się być nie do powstrzymania. Ujawniono, jakie kwoty były przekazywane przez poszczególnych ministrów – za rządów PO i PSL – na rzecz fundacji Jerzego Stępnia, sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Organizacja już wydała oświadczenie. Nie zaprzeczono informacji o 27 przelewach z konta ratusza dla organizacji.
 
Jeden z użytkowników Twittera ujawnił listę jednostek na konto których trafiały dotacje ze stołecznego ratusza. Trafiały do m.in. Agory S.A, AMS SA – agencji reklamowej należącej do Agory, fundacji gdzie jako wiceprezes zarządu widnieje Zofia Komorowska, fundacji Jolanty Kwaśniewskiej, spółki będącej właścicielem portalu Tomasza Lisa, czy fundacji kierowanej przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, Jerzego Stępnia.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Stępień zdemaskowany. „Już wiadomo, skąd krzyk wokół projektu ustawy o sędziach TK”

W internecie zawrzało i posypały się groźby. Użytkownik Twittera, który ujawnił te wszystkie dane, postanowił zniknąć. „Antyleft_” leciutko dotknął tematu dotacji HGW. Lawina ruszyła. Temat żyje już własnym życiem. Pojawiły się kolejne kwoty przelewane na konto Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej – jednostki, której prezesem jest Jerzy Stępień.
 


Prof. Kamil Zaradkiewicz przedstawił skany dokumentów dotyczące dotacji od poszczególnych ministerstw:

2 598 810 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego w 2011 roku.


6 465 917 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego w 2012 roku.


6 225 153 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego w 2013 roku.


321 782 zł dla fundacji Stępnia od ministra minister pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza w 2013 roku.


1 453 370 zł dla fundacji Stępnia od ministra administracji i cyfryzacji Andrzeja Halickiego w 2014 roku.


I podsumowanie, po którym niejednemu spadną kapcie – tylko w latach 2011-2014 z Ministerstwa Administracji i Cyfr. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzymała dotacje około 17 mln zł!


Można byłoby dojść do wniosku, że posłowie Platformy Obywatelskiej pełniący funkcję ministrów byli bardzo, bardzo hojni dla fundacji Jerzego Stępnia.

W pamięci mamy polityków Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz PSL, którzy prowadzili konsultacje z obecnym na sali plenarnej prezesem Trybunału Andrzejem Rzeplińskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kontakty Rzeplińskiego z PO "normalne" i nie zagrażają niezawisłości. Co ukrywa prezes Trybunału
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Rzepliński u Olejnik znowu zaskoczył. „Z posłami Platformy rozmawiałem o życiu”

Pojawiło się oświadczenie FRDL. Zaznaczono, że warszawski urząd miasta nie sponsoruje Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Jednostka jedynie ma organizować szkolenia dla urzędników.Pismo FRDL doczekało się odpowiedzi autora wpisów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Europejski Bank Centralny ma szefową

/ pixabay.com/martaposemuckel

  

Przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej mianowali Christine Lagarde szefową Europejskiego Banku Centralnego (EBC). To ostatni krok w powołaniu Francuzki na to stanowisko. Jej kadencja potrwa do 2027 roku.

Christine Lagarde zastąpi 1 listopada obecnego prezesa EBC Włocha Mario Draghiego.

Była szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), w ramach kompromisowego pakietu uzgodnionego przez szefów państw i rządów różnych europejskich rodzin politycznych, została nominowana do objęcia prezesury EBC jeszcze w lipcu na szczycie UE.

Lagarde stała wcześniej od 2011 roku na czele MFW. Przed tym pełniła różne funkcje ministerialne we Francji, w tym stanowisko ministra gospodarki, finansów i zatrudnienia od 2007 do 2011 roku.

Nowa szefowa EBC jest prawniczką z wykształcenia, specjalizującą się w prawie pracy i fuzjach oraz przejęciach. Ma jednak rozległe doświadczenie wyniesione również z sektora publicznego i francuskiego rządu.

W czasie procesu nominacji podnosiły się krytyczne głosy, że Lagarde nie była zawodowo zaangażowana w politykę makroekonomiczną, a przede wszystkim nie sprawowała wcześniej funkcji prezesa banku centralnego. Mimo tego komisja ds. gospodarczych i monetarnych europarlamentu pozytywnie ją zaopiniowała, a PE dał poparcie we wrześniu.

Prezesi EBC są mianowani na ośmioletnią, nieodnawialną kadencję przez szefów państw i rządów UE, po uprzedniej konsultacji z Parlamentem Europejskim. Eksperci wskazują, że głównym zadaniem Francuzki w EBC będzie przeciwdziałanie długotrwałemu spowolnieniu gospodarczemu w strefie euro.

Lagarde będzie pierwszą kobietą na czele Europejskiego Banku Centralnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl