Gdzie upadł kikut lewego skrzydła Tu-154? Te zdjęcia są dowodem na kłamstwa raportu Millera

  

Kolejny dowód na błędy i manipulacje w raporcie Jerzego Millera. Podkomisja smoleńska udowodniła, że tak zwana "północna bruzda" nie została wykryta przez odłamki pochodzące z końcowej części kikuta skrzydła Tu-154M. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprezentowało na stronie internetowej analizę przeprowadzoną przez Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. 

Na zdjęciach przedstawionych w analizie skrupulatnie zobrazowano "położenie kikuta lewego skrzydła TU154M podczas upadku na ziemię".

We wnioskach końcowych podkomisja pisze:

Na podstawie przeprowadzonej analizy materiałów ikonograficznych na głównym polu szczątków i ustaleniu miejsc zalegania odłamków końcowej odejmowanej części lewego skrzydła Tu-154M, należy stwierdzić, iż tak zwana "północna bruzda" nie została wykryta przez odłamki pochodzące z końcowej części kikuta skrzydła. Konkluzja ta jednocześnie falsyfikuje położenie płatowca w ostatniej fazie lotu przedstawione w Raportach Końcowych MAK - KBWLLP praz Opinii Biegłych Prokuratury RP


Politycy i eksperci wspierający "raport komisji Millera", chociażby także podczas posiedzenia Komisji Obrony Narodowej, kwestionują znalezienie elementów rządowego tupolewa kilkadziesiąt metrów przed "pancerną brzozą".

Poniżej prezentujemy analizę przeprowadzoną przez Podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego. 

KLIKNIJ I ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJE
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,mon.gov.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oto nowy szef Pentagonu. Kim jest Mark Esper?

Pentagon - zdjęcie ilustracyjne / David Mark; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Amerykański Senat zatwierdził kandydaturę Marka Espera na szefa Pentagonu. Desygnowany przez prezydenta USA Donalda Trumpa na ministra obrony Esper pełnił tę funkcję tymczasowo od czerwca.

Esper został w ubiegłym tygodniu przesłuchany i zarekomendowany przez senacką komisję sił zbrojnych. Od czerwca pełnił funkcję szefa Pentagonu tymczasowo.

Mark Esper pełnił wcześniej, od 2017 roku, funkcję sekretarza ds. sił lądowych w Pentagonie. Wcześniej był m.in. lobbystą wielkiego koncernu zbrojeniowego Raytheon Company.

W czerwcu poprzedni p.o. ministra obrony Patrick Shanahan oznajmił, że nie chce być brany pod uwagę jako szef tego resortu. Jego decyzja przedłużyła i tak już najdłuższy okres, w którym Pentagonem kieruje pełniący obowiązki.

Na czele Pentagonu Shanahan zastąpił Jamesa Mattisa, który w grudniu 2018 roku nieoczekiwanie podał się do dymisji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl