Hadacz na #CzarnyProtest

  

"Krzewiciel demokracji" Andrzejek Hadacz uczestniczy w #CzarnyProtest. Kamery TVN24 uchwyciły go przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Obecność prowokatora zauważył portal blogpublika.com. 

„Nie bądź krową, ubierz się kolorowo” - to jedno z haseł przeciwko akcji feministek i polityków będących zwolennikami zabijania nienarodzonych dzieci. Dzisiaj zorganizowali "czarny poniedziałek" i w ramach dziwacznego protestu nie idą pracować. Odpowiedzią jest "Biały dzień dla życia". 

Hadacz regularnie uczestniczy w marszach KOD. W grudniu 2015 roku za Andrzejem Halickim i Marcinem Święcickim na marszu KOD maszerował prowokator, który jeszcze kilka lat temu krzyczał on na Krakowskim Przedmieściu: „Tusk albo Komorowski w łeb”.

Zobacz wideo:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: blogpublika.com
Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmasowany atak na wyznawców Chrystusa. Coraz więcej chrześcijan prześladowanych w Europie

zdjęcie ilustracyjne / James Chan; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Problem nienawiści w stosunku do ludzi wierzących jest bardzo poważny także w Polsce – mówi „Codziennej” publicysta, reporter śledczy Witold Gadowski. Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wydała raport o skali przestępstw z nienawiści w stosunku do chrześcijan. W Europie w roku ubiegłym odnotowano niemal 600 takich aktów agresji.

To o 20 proc. więcej niż w 2017 r., kiedy było 485 przypadków przestępstw z nienawiści względem chrześcijan, w 2018 r. było ich 592. Zdecydowana większość z nich (75,5 proc.) dotyczyła wandalizmu, niszczenia mienia i obiektów kultu religijnego. Pozostałe przestępstwa to akty przemocy fizycznej i groźby karalne.

Przestępstwa te zostały spisane na podstawie danych zbieranych w państwach członkowskich. W raporcie uwzględniono policyjne statystyki i informacje gromadzone przez organizacje społeczne oraz osoby fizyczne. Dane z 2018 r. pochodzą z aż 41 państw. Jak podaje raport OBWE, spisane przypadki dotyczą sytuacji, w których dochodziło do popełnienia czynów uznawanych w danym państwie za przestępstwo, a których motywacją była nienawiść czy uprzedzenie ze względu na określoną cechę ofiary, w tym zakresie wyznawaną religię. Wszystkie raportowane przestępstwa z nienawiści wobec chrześcijan dotyczyły 30 krajów, w tym Francji, Niemiec czy Irlandii.

W Polsce miało miejsce 39 tego typu zdarzeń. Przestępstwa popełnione z nienawiści względem chrześcijan w Polsce zgłosiły m.in. Instytut Ordo Iuris i Stolica Apostolska. Ordo Iuris już piąty raz uczestniczył w procesie monitorowania i raportowania tych przestępstw. Powołane w tym celu Centrum Wolności Religijnej zgromadziło w bieżącym roku najwyższą dotychczas liczbę antychrześcijańskich zdarzeń, do których doszło w Polsce.

Publicysta Witold Gadowski uważa, że tym, co może zmniejszyć liczbę przestępstw na chrześcijanach, jest odpowiednia reakcja organów państwowych.

Rząd powinien przede wszystkim powołać komórkę ds. rejestrowania przestępstw wobec wierzących, w tym właśnie chrześcijan w Polsce, ponieważ problem nienawiści w stosunku do nich jest poważny. Rząd powinien też wydawać na ten temat coroczny raport pokazujący, jak tzw. mowa nienawiści czy czyny z niej wynikające dotyczą wspólnoty ludzi wierzących.
- podkreślał w rozmowie z naszą dziennikarką reporter śledczy „Gazety Polskiej”. Wskazał, co jego zdaniem jest powodem wzrastającej liczby przestępstw względem chrześcijan.

Przyczyną jest wzrost ofensywy neomarksizmu, którego głównym celem jest usunięcie religii chrześcijańskiej z drogi do postępu, który wyznawcy neomarksizmu projektują.
- mówił dziennikarz.

Ks. prof. Waldemar Cisło, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, przyczynę wzrostu niechęci do chrześcijan widzi natomiast w zjawisku chrystianofobii.

Od dłuższego czasu obserwowane jest w Europie zjawisko, które niektórzy teolodzy nazywają chrystianofobią. Przejawia się to np. w języku, którego używają różnorodne firmy, np. Ikea. Tam już nie mówi się o świętach Bożego Narodzenia, tylko o przerwie zimowej. Kolejną kwestią chrystianofobii jest wytworzone w społeczeństwie przekonanie, że nie wolno obrażać imigrantów, którzy są muzułmanami, poprzez pokazywanie naszych znaków religijnych. Muzułmanie natomiast ze swoją wiarą bardzo się obnoszą. W związku z tym następuje konflikt społeczny, chrześcijanie są tłamszeni, a niechęć do nich wzrasta.
- stwierdził w wywiadzie dla „Codziennej” ks. prof. Cisło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl