Niezwykły soundtrack do „Ostatniej Rodziny” od piątku w sprzedaży

  

Dla twórców filmu od początku było jasne, że w „Ostatniej Rodzinie” musi być świetna muzyka. Takiej słuchali Beksińscy. Wszyscy wiedzieli, że to niepowtarzalna okazja do stworzenia wyjątkowego soundtracku - w domu Beksińskich bowiem muzyka grała non stop. Stąd też narodził się pomysł wydania albumu zawierającego utwory, które pojawiają się w filmie. Premiera krążka już za dwa dni, w piątek 16 września.

Muzyka w życiu Beksińskich odgrywała bardzo ważną rolę. Przypominają nam o tym wszechobecne magnetofony szpulowe i półki pełne taśm, bezcenne wówczas winyle i gramofony, którymi wypełnione jest mieszkanie „Ostatniej rodziny”. Ścieżka dźwiękowa tego akurat filmu to znacznie więcej niż zbiór piosenek i muzyki ilustracyjnej pojawiającej się w obrazie. To przedłużenie osobowości postaci, wgląd w ich wnętrza, nastrój, postrzeganie rzeczywistości. Nagrania same tworzą swoistą ścieżkę dźwiękową życia bohaterów.

Zdzisław i Tomek Beksińscy mogliby pisać swoje dzienniki właściwie tylko za pomocą list utworów muzycznych.

- mówi Robert Bolesto, scenarzysta filmu, który już 30 września wejdzie do kin.

Każdy kawałek na tym soundtracku i każdy, który jest w filmie ma swoją niepowtarzalną historię – chodzi zarówno o miejsce w sercu członków rodziny Beksińskich, jak i okoliczności, które pozwoliły na to, aby stał się elementem „Ostatniej Rodziny”.

- dodaje reżyser obrazu Jan P. Matuszyński.

Płyta dzieląca muzyczne fascynacje Tomka, które prezentował w radiu i Zdzisława - mniej znane, ale w niezwykły sposób dopełniające jego obrazy to zbiór utworów nigdy prawie nie pojawiających się na tego typu wydawnictwach. Jest przedłużeniem filmu i być może początkiem własnych muzycznych poszukiwań słuchaczy.

Na album, który ukaże się już 16 września składają się dwa krążki. Poniżej lista tytułów, które znalazły się na płytach.

CD1

1.  PIETER NOOTEN & MICHAEL BROOK - SEVERAL TIMES I [ALBUM VERSION]

2.  YAZOO - DON’T GO [ALBUM VERSION]

3.  JOY DIVISION - LOVE WILL TEAR US APART [ALBUM VERSION]

4.  THE MOODY BLUES - NIGHTS IN WHITE SATIN [ALBUM VERSION / INCL. "LATE LAMENT"]

5.  BUDGIE - PARENTS [ALBUM VERSION]

6.  PETER GABRIEL - LAY YOUR HANDS ON ME [ALBUM VERSION]

7.  MARILLION – LAVENDER [ALBUM VERSION]

8.  SISTERS OF MERCY - THIS CORROSION [ALBUM VERSION]

9.  ROXY MUSIC - MORE THAN THIS [1999 DIGITAL REMASTER]

10.  TALK TALK - HAPPINESS IS EASY [ALBUM VERSION]

11.  CLOSTERKELLER - A ONA ONA [REMASTERED 2015]

12.  ULTRAVOX - DANCING WITH TEARS IN MY EYES [ALBUM VERSION]

13. NICK CAVE AND THE BAD SEEDS - FROM HER TO ETERNITY [ALBUM VERSION]

14.  CAMEL PRESSURE - POINTS [ALBUM VERSION]

CD2

1. FRANZ LISZT: A DANTE SYMPHONY -  2. PURGATORIO

2. EDVARD GRIEG: LYRIC SUITE -  5. MARCH OF THE TROLLS

3. ALFRED SCHNITTKE: REQUIEM - CREDO

4. CLAUDE DEBUSSY: SONATA FOR FLUTE, VIOLIN & HARP -  3. FINALE

5. FRANZ LISZT: TASSO, LAMENTO E TRIONFO

6. GUSTAV MAHLER: SYMPHONY NO. 7 -  3. SCHERZO

7. GUSTAV MAHLER: SYMPHONY NO.10 - 1. ANDANTE – ADAGIO

8. GUSTAV MAHLER: SYMPHONY NO. 2 - 4. “ULRICHT”

CZYTAJ WIĘCEJ: 

Finalny zwiastun „Ostatniej rodziny”. WIDEO

Andrzej Seweryn najlepszym aktorem w Locarno

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Kino Świat

Tagi

Wczytuję komentarze...


Szef angielskiej służby zdrowia: mniej niż 20 tys. zgonów z powodu epidemii będzie sukcesem

/ Philafrenzy / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Jeśli liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii będzie mniejsza niż 20 tys., można będzie uznać, że kraj dobrze poradził sobie z epidemią - powiedział Stephen Powis, dyrektor medyczny angielskiego oddziału NHS, czyli brytyjskiej służby zdrowia.

W sobotę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że w ciągu minionej doby, od godz. 17 w czwartek do godz. 17 w piątek, w kraju zmarło 260 osób, wskutek czego łączna liczba zgonów wzrosła do 1019. To najgorszy jak dotąd dobowy bilans zgonów.

"Jeśli uda nam się utrzymać liczbę zgonów poniżej 20 tys., będzie to dobry wynik, choć każda śmierć jest tragedią" - powiedział Powis w czasie codziennej konferencji prasowej poświęconej walce z koronawirusem. Poddającego się kwarantannie premiera Borisa Johnsona zastąpił dziś minister ds. biznesu Alok Sharma.

Powis ostrzegł jednak przed przedwczesnym popadaniem w samozadowolenie i podkreślił, że będzie to możliwe tylko, jeśli wszyscy będą przestrzegać nałożonych przez rząd ograniczeń w kontaktach międzyludzkich i przemieszczaniu się.

"Jeśli uda nam się zmniejszyć tempo przenoszenia, to wirus zacznie się słabnąć. To prosta matematyka. Jeśli zastosujemy się do środków, zobaczymy spadek. Nigdy nie dość przypominania wszystkim, którzy dziś nas oglądają, że możecie uratować życie innych. To naprawdę jest proste. Nauka, która za tym stoi, może być skomplikowana, ale rzeczywistość jest niewiarygodnie prosta. Unikaj kontaktu z innymi, jeśli możesz. Zostań w domu. Jeśli masz symptomy - izoluj się. To spowoduje mniej zgonów i mniejszą presję na NHS"

- podkreślał Powis.

Zapewnił także, że w Londynie - gdzie jest najwięcej zakażeń i zgonów - oddziały intensywnej terapii nie osiągnęły jeszcze maksymalnego obłożenia.

O liczbie 20 tys. zgonów wskutek epidemii po raz pierwszy wspomniał w połowie marca prof. Neil Ferguson, epidemiolog i profesor biologii matematycznej z Imperial College London. W przedstawionym modelu wskazywał, że jeśli Wielka Brytania utrzymałaby politykę mniejszych restrykcji, koronawirus spowoduje śmierć 260 tys. osób, a jeśli nie byłoby ich wcale - liczba zgonów sięgnie 510 tys. Dokument ten doprowadził do zmiany strategii rządu, który ostatecznie zdecydował się na zakazanie wszelkiego przemieszczania się i kontaktów, o ile nie jest to absolutnie niezbędne. Ferguson powiedział wówczas, że uznałby to za sukces, gdyby nowa strategia doprowadziła do utrzymania liczby zgonów poniżej 20 tys.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts