30 września na ekrany polskich kin wejdzie „Ostatnia Rodzina” – film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego opowiadający o słynnej rodzinie Beksińskich.  Za rolę wybitnego malarza – Zdzisława Beksińskiego, Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Do sieci trafił właśnie finalny zwiastun produkcji.

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. U boku Andrzeja Seweryna, który wcielił się w rolę Zdzisława Beksińskiego  zobaczymy Dawida Ogrodnika jako Tomka Beksińskiego – kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza filmowego (w tym produkcji o Jamesie Bondzie i serii filmów Monty Pythona), Aleksandrę Konieczną wcielającą się w postać Zofii Beksińskiej oraz poddanego niezwykłej metamorfozie Andrzeja Chyrę w roli marszanda Piotra Dmochowskiego.

Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka – Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o przywrócenie kontroli nad swoim życiem.

 Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie…

Do sieci trafił właśnie finalny zwiastun filmu, który został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni.

OBEJRZYJ:
Film trafi do kin 30 września.