Co wiemy o zatrzymanym Irakijczyku? Do Polski przyjechał kilka dni temu

  

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policjanci zatrzymali w Łodzi 48-letniego Irakijczyka. Mężczyzna podejrzewany jest o posiadanie ładunków wybuchowych. Jak nieoficjalnie wiadomo, zatrzymany Irakijczyk przyjechał do Polski zaledwie kilka dni temu. Wcześniej mieszkał w Szwecji, skąd został w ostatnim czasie wydalony.

Z najnowszych informacji Radia ZET wynika natomiast, że zatrzymanemu mężczyźnie nie postawiono zarzutu terroryzmu. Jest on podejrzewany o posiadanie ładunków wybuchowych.

CZYTAJ WIĘCEJ: W Łodzi służby zatrzymały Irakijczyka. Planował zamach na terenie Polski

Z nieoficjalnych informacji wynika również, że na ubraniu Irakijczyka znaleziono ślady materiałów wybuchowych, a wynajmowanym przez niego mieszkaniu znajdowała się również lista łódzkich hipermarketów.

Użytkownicy mediów społecznościowych potwierdzają, że po zatrzymaniu mężczyzny przeszukano również łódzkie centra handlowe. Pod kątem pirotechnicznym sprawdzono wszystkie obiekty, w których pojawiał się regularnie zatrzymany Irakijczyk, w tym m.in. największe centra handlowe. Nie znaleziono tam jednak nic podejrzanego.

W związku z całą sprawą pojawiają się już głosy ekspertów ds. zwalczania terroryzmu, którzy sugerują, iż Łódź mogła dla potencjalnych terrorystów stanowić jedynie węzeł komunikacyjny. 

Zatrzymany w Łodzi Irakijczyk mógł być związany z środowiskiem islamskich radykałów z terenu Niemiec. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter,Radio Zet,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


153 nowe zakażenia na Ukrainie

/ pixabay.com

  

- O 153 - do 1225 - wzrosła w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem na Ukrainie - poinformowało tamtejsze ministerstwo ochrony zdrowia. Bilans zmarłych chorych na Covid-19 zwiększył się o pięć - do 32. 25 osób wyzdrowiało.

"Według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 4 kwietnia na Ukrainie jest 1225 potwierdzonych laboratoryjnie - przy wykorzystaniu metody PCR - przypadków Covid-19. Ogółem odnotowano 32 zgony z powodu Covid-19. Łącznie 25 osób już wyzdrowiało (...)"

- napisał resort na Facebooku.

Wcześniej ministerstwo ogłosiło, że szczyt zachorowań na Covid-19 na Ukrainie jest prognozowany na 14-15 kwietnia.

Z przedstawionych w sobotę rano danych ministerstwa wynika, że najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w Kijowie. W sobotę mer ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko poinformował, że w mieście jest 214 przypadków Covid-19, w tym 25 infekcji wykryto w ciągu ostatniej doby.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Kijowska Miejska Administracja Państwowa kupiła 400 kamer, umożliwiających mierzenie temperatury i rozpoznawanie twarzy - poinformowały ukraińskie media, m.in. portal Dzerkało Tyżnia i agencja Unian. Media powołują się na dane z centralnego systemu zakupów państwowych Prozorro. Urządzenia mają być zainstalowane do 25 kwietnia.

Dziś kijowska administracja przekazała też na swoim portalu, że od poniedziałku wszystkie osoby wjeżdżające do miasta będą miały mierzoną temperaturę. Ludzie z podwyższoną temperaturą albo z objawami infekcji nie będą wpuszczani do stolicy. Wyjątek stanowią osoby jadące na obserwację lub hospitalizację.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts