W Łodzi służby zatrzymały Irakijczyka. Planował zamach na terenie Polski

Antyterroryści zatrzymali w Łodzi mężczyznę, który szykował zamach terrorystyczny. Jak poinformował Polsat News w jednym z łódzkich hosteli zatrzymano Irakijczyka.

Antyterroryści zatrzymali w Łodzi mężczyznę, który szykował zamach terrorystyczny. Jak poinformował Polsat News w jednym z łódzkich hosteli zatrzymano Irakijczyka. Mężczyzna miał przy sobie materiały wybuchowe.

Z najnowszych informacji wynika, że przy niedoszłym zamachowcu znaleziono notatki sugerujące, że szykował on atak terrorystyczny na terenie Polski. Sąd wydał już zgodę na dwumiesięczny areszt dla zatrzymanego Irakijczyka. Teraz funkcjonariusze ABW i policji sprawdzają, czy mężczyzna działał sam, czy też miał wspólników.

O samym zatrzymanym na razie wiadomo niewiele. Lokalne media informują, że wynajmował on w Łodzi dwa mieszkania, w tym jedno w hostelu. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze ABW, a z dostępnych informacji wynika, że na trop Irakijczyka trafili policjanci z Krakowa.

Zatrzymany mężczyzna ma 48-lat i do Polski przyjechał zaledwie kilka dni temu. Jak udało się ustalić wcześniej mieszkał w Szwecji, skąd został w ostatnim czasie wydalony.


Szczegóły dotyczące całej sprawy objęte zostały tajemnicą śledztwa. Wiadomo jedynie, że wraz z realizacją zatrzymania domniemanego terrorysty funkcjonariusze ABW i policji weszli do wynajmowanych przez Irakijczyka lokali. Akcję zabezpieczali pirotechnicy, a także ekipy straży pożarnej.
 
Po zamachach w Niemczech oraz w związku z organizacją ŚDM resort spraw wewnętrznych zdecydował o wprowadzeniu pierwszego stopnia alarmowego Alfa oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni:

- Informujemy, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, na bieżąco monitorują sytuację w Polsce. Przypominamy, że od 4 lipca przywrócone zostały tymczasowe kontrole na polskich granicach w strefie Schengen. Wprowadzony został również pierwszy stopień alarmowy ALFA, podnoszący czujność służb w zakresie bezpieczeństwa, oraz stopień BRAVO dotyczący cyberprzestrzeni. 7, 5 tys. funkcjonariuszy patroluje miejsca skupisk ludzi - dworce kolejowe, lotniska, centra handlowe. Zawieszony został także mały ruch graniczny na granicach z Ukrainą i Obwodem Kaliningradzkim - czytamy w komunikacie MSWiA.

 

Źródło: Polsat News,niezalezna.pl

#terroryzm #atak #zamach #Łódź #terroryści #Irakijczyk

rz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo