Szok i niedowierzanie! Prezes TVP chwali Lewicką i przywraca ją do programu „Minęła 20”

  

„Redaktor Karolina Lewicka jest doświadczoną, bezkompromisową dziennikarką” – pochwalił swoją pracownicę w specjalnym oświadczeniu Janusz Daszczyński. Prezes TVP przywrócił ją również do prowadzenia programu „Minęła dwudziesta”. Lewicką zobaczymy tam jako gospodynię już za kilka dni.

Napastliwe i aroganckie zachowanie, pytania z tezą, przerywanie gościowi – tak wyglądał ubiegłotygodniowy program „Minęła dwudziesta” w TVP Info z Karoliną Lewicką w roli prowadzącej. W końcu dziennikarka usłyszała od wicepremiera Piotra Glińskiego, że „to program propagandowy”, a „stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat”.

Po emisji wybuchła medialna burza. Lewicka została zawieszona przez Janusza Daszczyńskiego jeszcze wieczorem tego samego dnia. Skierował także sprawę do rozpatrzenia przez Komisję Etyki TVP. Jednak szybko okazało się, że zawieszenie dotyczy jedynie programu „Minęła dwudziesta”. W poniedziałek rano Lewicka najpierw przeprowadziła na antenie TVP Info wywiad z byłym ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, a później dyskutowała z redakcyjnymi kolegami o Trybunale Konstytucyjnym. Z kolei Komisja Etyki TVP nie dopatrzyła się naruszenia zasad etycznych przez prowadzącą.

W tym czasie doszło do kuriozalnej sytuacji. Zespół TVP Info wystosował list otwarty do ministra Piotra Glińskiego, w którym zaprotestowano przeciwko wypowiedzianym przez niego słowom o propagandowym charakterze programu i zapowiedzi, że to się zmieni, bo w ten sposób publiczny nadawca nie powinien funkcjonować. Autorzy pisma poczuli się dotknięci i zażądali „przeprosin wypowiedzianych tak, jak powyższe obraźliwe słowa, na naszej antenie”. Pod listem, podpisał się także... prezes Janusz Daszczyński.

Teraz prezes TVP zrobił następny krok. W oświadczeniu – opublikowanym przez portal wirtualnemedia.pl – najpierw podziękował Komisji Etyki, że „niezwłocznie wydała orzeczenie”, krótko wspomniał o tym, iż sposób prowadzenia programu przez Lewicką „odbiegał od standardów prowadzenia rozmowy, jakie obowiązują w TVP”, a następnie... zaczął ją wychwalać.

Redaktor Karolina Lewicka jest doświadczoną, bezkompromisową dziennikarką, co doceniam

– napisał Janusz Daszczyński.

Chcę przy tym podkreślić, że red. Karolina Lewicka słusznie zaprotestowała przeciw słowom wicepremiera, które padły na antenie: „to jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się zmieni. Ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna”. Ja również nie godzę się na tego typu oceny, czemu dałem wyraz podpisując list otwarty do wicepremiera Piotra Glińskiego

– zaznaczył i dodał:

Poprosiłem Panią redaktor, by w kolejnych rozmowach z gośćmi wzięła pod uwagę moje sugestie dotyczące narracji publicznej, wartości dodanej dla widza oraz standardów, według których, moim zdaniem, publicystyka w TVP powinna funkcjonować. „Robimy telewizję” nie dla polityków, nie dla dziennikarzy, ale dla widzów.

Na koniec zaś oświadczył, że dziennikarka „wróci do prowadzenia programu „Minęła 20” od 1 grudnia”.

Zatem już za kilka dni znów zobaczymy na ekranach, jak „bezkompromisowa” potrafi być wobec zaproszonych gości Lewicka. Szczególnie wobec tych, którzy mają inne poglądy niż ona.

CZYTAJ WIĘCEJ: Premier o skandalicznym wywiadzie w TVP Info: Media mają rzetelnie informować
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wirtualnemedia.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pokonaliśmy mafię VAT-owską - podkreślił premier. I dodaje: to nie koniec walki

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Skutecznie pokonaliśmy mafię VAT-owską - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Busku-Zdroju. Przyznał zarazem, że jeszcze pozostało trochę do zrobienia.

"Staramy się zmieniać Polskę, tak jak według legendy w Busku kiedyś grasował też pewien smok i wiem, że pokonaliście tego smoka - znaczy wasi poprzednicy" - mówił do mieszkańców.

"My też mieliśmy takiego smoka VAT-owskiego - taką bestię, która pożerała całą część dochodów państwa i trzeba było rządu, który się solidnie zabrał za finanse państwa, bo wszystko co się udało zrobić do tej pory dla społeczeństwa, wynika głównie przede wszystkim z tego, że to mafia VAT-owska, przestępców podatkowych skutecznie pokonaliśmy"

- powiedział Morawiecki.

"Jeszcze nie całkiem, jak tu ktoś podpowiada i ma rację" - dodał.

"Nawet ci, którzy pokazują, że luka VAT została zredukowana zasadniczo - niektórzy mówią do rekordowych poziomów w Europie - ale ona jeszcze tam jest i trzeba kontynuować tę walkę" - ocenił.

"Dlatego za miesiąc mam nadzieję - już po wyborach - będziemy tutaj świętować zwycięstwo. Zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział.

Przekonywał, że - tak jak do sanatorium w Busku-Zdroju, ludzie przyjeżdżają dla spokoju - "takiego spokoju chcemy dać jak najwięcej mieszkańcom Polski".

"Wszystkim Polakom należą się wyższe płace i stąd nasza propozycja płacy minimalnej, żeby ona była na poziomie od przyszłego roku 2 tys. 600 zł, od kolejnego roku 3000 zł, a po kilku latach - koniec 2023, początek 2024 - 4000 zł" - powiedział.

"To jest nasza polityka gospodarcza" - dodał.

"Polakom należą się wyższe płace. Stąd nasza propozycja płacy minimalnej, żeby ona była na poziomie - od przyszłego roku 2,6 tys. zł, od kolejnego roku 3 tys. zł, a po kilku latach, koniec 2023 r. i początek 2024 r. - 4 tys. zł. To jest nasza polityka gospodarcza" - powiedział Morawiecki.

"Zrobiliśmy w tym roku taki trójskok dla emerytów" - powiedział szef rządu. Wymienił, że chodzi o waloryzację kwotową, trzynastą emeryturę oraz obniżenie podatku PIT dla emerytów.

"Od października będzie niższy PIT dla emerytów o 6 proc. 1 punkt procentowy to jest kolejne kilkaset złotych w portfelu emerytów" - mówił premier.

Podkreślił, że w ten sposób rząd "pokazuje realnie, jak można działać dla dobra społeczeństwa poprzez walkę z korporacjami międzynarodowymi".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl