Jest uzasadnienie wyroku ws. Mariusza Kamińskiego. Poznajemy je... na 10 dni przed wyborami

  

Choć wyrok w tej sprawie zapadł 30 marca dopiero po pół roku ukończono pisanie uzasadnienia. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, wbrew wcześniejszym decyzjom sądów i prokuratury generalnej warszawski Sąd Rejonowy dopatrzył się winy b. szefostwa CBA za akcję w sprawie afery gruntowej. Mariusz Kamiński został skazany na 3 lata pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez 10 lat. „Wyjaśnienia te są niewiarygodne (...). Celem oskarżonych nie była walka z korupcją” - czytamy w jawnym fragmencie uzasadnienia.

Z informacji „Gazety Wyborczej”, która dotarła do jawnej części uzasadnienia, wynika, że składu sędziowskiego nie przekonały wyjaśnienia byłego szefostwa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

„Mariusz Kamiński twierdził, że motywacją działania była walka z korupcją, której obiektywnie w Ministerstwie Rolnictwa nie było, a na pewno nie było na to poszlak czy dowodów. Czyn zabroniony (...) został »wyprodukowany « przez aparat państwa. (...) Poddanie prowokacji osoby pozbawionej uprzednio predylekcji do popełnienia czynu zabronionego jest niedopuszczalne w demokratycznym państwie” - cytuje fragment uzasadnienia „Gazeta Wyborcza”.

Autorem uzasadnienia jest sędzia Wojciech Łączewski, przewodniczący składu sędziowskiego, wydającego wyrok 30 marca 2015 roku.

Internauci natychmiast zwrócili uwagę na fakt, że uzasadnienie ukazuje się na 10 dni przed wyborami parlamentarnymi. Zastanawiają się też, dlaczego trzeba było czekać na nie aż pół roku.


Z informacji sekcji prasowej Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia wynika, że powodem tak długiego oczekiwania na uzasadnienie jest jego objętość.

Uzasadnienie obejmuje 407 stron, z czego większość jest niejawna [jawne są 182 strony uzasadnienia] i w tej części uzasadnienie musiało być sporządzane w kancelarii tajnej, która jest czynna tylko w dni powszednie w godzinach urzędowania sądu – informuje sąd.

„Gazeta Wyborcza” podkreśla, że uzasadnienie wyroku jest „niczym mowa oskarżycielska w imieniu państwa wobec CBA z IV RP, jej szefa Mariusza Kamińskiego, dziś wiceprezesa PiS, i Macieja Wąsika, wówczas zastępcy szefa CBA”.  

Mariusz Kamiński jest człowiekiem o nieposzlakowanej opinii. Ja takich ludzi więcej nie znam. Podobnie mogę powiedzieć o innych oskarżonych w tej sprawie. Najwyraźniej sędziego, który wydawał wyrok, fakty nie interesowały – mówił po ogłoszeniu wyroku w marcu Ernest Bejda, były wiceszef CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,Twitter,Gazeta Wyborcza


Wczytuję komentarze...

Wpadł 45-latek. Kontrabanda zabezpieczona

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli tytoń bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia. 45-latek, który zajmował się nielegalnym procederem, usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Oprócz odpowiedzialności karnej grozi mu również wysoka grzywna.

Kryminalni ustalili, że w garażu na terenie posesji przechowywane są wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Policjanci odkryli kto zajmuje się tym procederem. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Wolbromia. Podczas przeszukania garażu, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli około kilograma tytoniu, ponad dwadzieścia cztery tysiące papierosów bez akcyzy. Ponadto policjanci ujawnili 107 butelek z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol został zabezpieczony i będzie poddany szczegółowym badaniom, które wykażą jakie jest jego stężenie i czy nie był skażony.

Według szacunków straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należności podatkowych w tym przypadku wynoszą ponad dwadzieścia osiem tysięcy złotych.

Kilka dni wcześniej tj. 15 maja br. na jednym z targowisk kryminalni zabezpieczyli 520 papierosów różnych marek.

Pamiętaj! Spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia zwiększa ryzyko zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach wystawiamy na próbę nasze zdrowie, a nawet życie

- alarmuje policja.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl