Celna odpowiedź na żałosne słowa córki Kopacz: Moi synowie nie uciekli z Polski przed PO

  

– Moi synowie nie uciekli z Polski, jak rządziła Platforma Obywatelska – skomentowała słowa córki Ewy Kopacz kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Katarzyna Kopacz-Petranyuk zapowiedziała, że jeśli PiS wygra wybory, to wyjedzie ze swoją rodziną z kraju, bo „boi się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza”.

Niecałe dwa tygodnie przed wyborami na pomoc Ewie Kopacz ruszyła jej córka. – Boję się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Jeśli wygrają wybory, to wyjedziemy z Polski – pożaliła się Katarzyna Kopacz-Petranyuk w „Super Expressie”. Z mężem i synem chciałaby zamieszkać w Kanadzie. – Mamy tam przecież rodzinę – tłumaczyła.

Sama szefowa PO – zapytana o słowa córki – plotła podobne androny. – To są młodzi ludzie, którzy mają wolny zawodów, znają języki, ludzie niezależni, i wielką sztuką jest, by nie tylko moją córkę, ale też tych wszystkich młodych, wykształconych ludzi zatrzymać w Polsce. Aby zatrzymać ich w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego – powiedziała w czasie konferencji.

Do wypowiedzi Kopacz i jej córki postanowiła odnieść się Beata Szydło. – Moi synowie nie wyjechali z Polski, jak rządziła Platforma – stwierdziła kandydatka PiS na premiera. Dodała jednocześnie, że zrobi wszystko, aby Polacy wracali do kraju.

Swoją drogą to ciekawe, że Andriey Petranyuk – zięć Ewy Kopacz – który dostał polskie obywatelstwo w błyskawicznym tempie dzięki podpisowi Bronisława Komorowskiego, teraz tak chętnie by Polskę opuścił...
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Super Express,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts