To koniec negocjacji? Polska wyraziła w Brukseli zgodę na przyjęcie imigrantów

W Brukseli zapadła decyzja - 120 tysięcy uchodźców trafi do poszczególnych krajów Unii Europejskiego. Polska poparła stanowisko Niemiec.

barenakedislam.com
W Brukseli zapadła decyzja - 120 tysięcy uchodźców trafi do poszczególnych krajów Unii Europejskiego. Polska poparła stanowisko Niemiec.

Decyzję przed jutrzejszym szczytem Unii Europejskiej podjęli ministrowie spraw wewnętrznych.

Przeciwko głosowały Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia, a Finlandia wstrzymała się. Nieoficjalnie wiadomo, że Polska była "za", czyli zgodziła się na przyjęcie imigrantów.

Polska zagłosowała "za" i jako jedyna wyłamała się z jednolitej postawy Grupy Wyszehradzkiej, do której należymy razem ze Słowakami, Czechami i Węgrami - podaje korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Co ciekawe, korespondenci z całego świata (oprócz wyniku głosowania) komentują również zachowanie szefowej polskiego MSW.

"Około godziny przed głosowaniem Polska poprosiła o przerwę w czasie narady szefów MSW, gdy po rozpoczęciu spotkania okazało się, że Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia wciąż są przeciwko propozycji" - czytamy m.in. na stronie tvn24.pl. - "Polska minister Teresa Piotrowska zadzwoniła wtedy podobno do Warszawy z pytaniem, co robić dalej - czy głosować razem z Grupą Wyszehradzką, czy za przedstawioną propozycją".


WKRÓTCE PODAMY WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

 

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo