Ciemne chmury nad Platformą. Jeszcze niedawno popierał Komorowskiego dziś ma zarzuty

  

Prezydent Gdańska nie ma ostatnio najlepszej passy. Najpierw musiał się gęsto tłumaczyć z wyjazdu na organizowaną przez Bronisława Komorowskiego imprezę i złożenia podpisu pod deklaracją poparcia dla kandydata PO w wyborach prezydenckich. Teraz swój finał ma sprawa dotycząca nieścisłości w oświadczeniach majątkowych Pawła A. Prokuratura postawiła mu łącznie sześć zarzutów dotyczących złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych.

Nie tak dawno, bo jeszcze w lutym Paweł A. stał uśmiechnięty w pierwszych rzędach na imprezie wśród popierających Komorowskiego prezydentów 29 miast z całej Polski. Jak pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, podpisali oni specjalną deklarację poparcia dla kandydata PO w nadchodzących wyborach prezydenckich - Bronisława Komorowskiego. To właśnie z tego powodu o Pawle A. znowu zrobiło się głośno. Okazało się bowiem, że była to bardzo droga impreza. Wyjazd na nią prezydenta Gdańska kosztował podatnika... 1373 zł.

Grzegorz Strzelczyk, radny Miasta Gdańska, postanowił sprawdzić, ile kosztowała ta impreza. Wysłał więc do prezydenta swojego miasta pismo z pytaniem o charakter jego udziału w imprezie wyborczej i o koszt, jaki z tego tytułu ponieśli podatnicy.
 
- Jako że było to oficjalne spotkanie urzędujących prezydentów miast z urzędującym prezydentem Rzeczpospolitej, wyjazd miał jak najbardziej służbowy charakter. A więc jego koszt został opłacony z budżetu miasta - odpisał prezydent Gdańska. - Samolot w obie strony kosztował 862 złote i 18 groszy. Hotel 511,70. To daje razem 1373 złote i 88 groszy - wyliczył włodarz miasta, podkreślając w swoim liście, że "spotkanie [poparcia Komorowskiego - przyp. red.] w Katowicach nie było inicjatywą żadnej partii politycznej".

CZYTAJ NA TEN TEMAT: „Drogie poparcie Bronisława Komorowskiego. Tylko za jednego prezydenta zapłaciliśmy 1373 zł

Ciekawe, czy Bronisław Komorowski, który jeszcze nie tak dawno cieszył się z „obywatelskiego” poparcia prezydentów miast, będzie w świetle dzisiejszych doniesień medialnych chwalił się poparciem Pawła A.

Jak pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, prokuratura postawiła prezydentowi Gdańska zarzuty w sprawie złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Jest to finał śledztwa prowadzonego od 2013 r. – choć prokuratura zaznacza, że będzie jeszcze wnosić o przedłużenie śledztwa w świetle nowych ustaleń.

Jak wynika z ustaleń RMF FM, prezydent Gdańska złożył już wyjaśnienia, które obecnie są weryfikowane. Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu postawiła Pawłowi A. zarzuty z art. 233, paragraf 1 i 6 kk. Chodzi o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w zakresie posiadanych zasobów finansowych oraz nieruchomości. Zarzuty obejmują oświadczenia majątkowe w latach 2010-2012.

- Zarzutów jest sześć, obejmują one lata 2010-2012. Pan Paweł A. złożył wyjaśnienia i zaprezentował linię obrony. Teraz będziemy je weryfikować – informuje prokuratura.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: RMF FM,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Zmarł znany aktor Tadeusz Pluciński. Miał 92 lata

Tadeusz Pluciński / By Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) - Tadeusz Pluciński, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547581

  

Tadeusz Pluciński - aktor, ceniony za kreacje amantów - zmarł dzisiaj w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie w wieku 92 lat - podał Związek Artystów Scen Polskich.

Tadeusz Pluciński, urodzony 25 września 1926 w Łodzi, w 1949 ukończył studia na łódzkim oddziale warszawskiej PWST. Od 1954 roku związany był z teatrami warszawskimi, m.in. Polskim (1963-1976) i Syreną (od 1976). Na ekranie debiutował jeszcze na studiach epizodem w dramacie Wandy Jakubowskiej "Ostatni etap" (1947).

Popularność zawdzięczał rolom komediowym, zarówno telewizyjnym jak i kinowym. Najbardziej znane filmy z jego udziałem to: "Mąż swojej żony" (1960), "Szczęściarz Antoni" (1960), "Dzięcioł" (1970), "Niebieskie jak Morze Czarne" (1971), "Poszukiwany poszukiwana" (1972), "Brunet wieczorową porą" (1976) i "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" (1978).

Wystąpił też w filmach "Hydrozagadka" (1970), "Podróż za jeden uśmiech" (1971), "Stawiam na Tolka Banana" (1973), a także w serialach - "Stawka większa niż życie" (1967), "Czterdziestolatek" (1975), "Kariera Nikodema Dyzmy" (1979) i "Alternatywy 4 (1983).

Pluciński pojawiał się w ostatnich latach w wielu serialach: w "Na dobre i na złe", "Na wspólnej" czy w "Pitbullu". Występował też w najpopularniejszym słuchowisku Polskiego Radia "Matysiakowie", gdzie po śmierci Tadeusza Borowskiego wcielał się w rolę Stacha Matysiaka.

Autobiograficzne wspomnienia Plucińskiego w rozmowie z Magdaleną Adaszewską ukazały się pt. "Na wieki wieków amant". Aktor słynął z bogatego życia uczuciowego - był czterokrotnie żonaty: ze śpiewaczką operową Bożeną Brun-Barańską, z aktorką Iloną Stawińską, z tancerką Krystyną Mazurówną, z aktorką Jolantą Wołłejko.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl