Bezpieczniacy od Sienkiewicza okupują redakcję. Policja grozi użyciem siły

ABW odstąpiła od wykonywania czynności. Wcześniej żądała wydania komputerów dziennikarzy "Wprost", a policjanci grozili, że użyją siły.

Samuel Pereira
ABW odstąpiła od wykonywania czynności. Wcześniej żądała wydania komputerów dziennikarzy "Wprost", a policjanci grozili, że użyją siły. W redakcji pojawili się funkcjonariusze z pałkami. 

- Dziękuję wszystkim, że jesteście. Tu chodzi o istotę wolnych mediów, o tajemnicę dziennikarską - powiedział do zgromadzonych Sylwester Latkowski, redaktor naczelny "Wprost". W redakcji był też współautor tekstu o podsłuchach Piotr Nisztor.

Funkcjonariusze ABW nie chcieli się wylegitymowaćm, trwały przepychanki. Na miejscu pojawili się dziennikarze "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", m.in. Piotr Ferenc, Anita Gargas, Wojciech Mucha, Samuel Pereira i Dawid Wildstein.

Sylwester Latkowski mówił, że wyda komputer, jeśli dostanie wyrok sądu uchylający tajemnicę dziennikarską. Zamiast tego funkcjonariusze próbowali wykręcić dziennikarzowi ręce i odebrać sprzęt siłą.

Dziennikarze zapowiadali, że stawią opór, jeśli policja będzie próbować siłą odebrać komputery. Pierwszy atak został odparty.

Na Twitterze nawet prokurator Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, napisał: "To jakaś groteska!!!".

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo