"Wytrwała praca w budowaniu Polski naszych marzeń". RELACJA z Forum Klubów "GP" we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

- Trzeba 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II zrobić potężną manifestację. Pokazać Janowi Pawłowi II, który już nie żyje, który nie może nic powiedzieć - my musimy być jego głosem, my musimy stanąć przy Janie Pawle II, musimy potwierdzić jego wielką rolę, jaką odegrał w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - to apel marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, która była gościem Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa dolnośląskiego. Wydarzenie ściągnęło do Wrocławia tlumy uczestników oraz znakomitych gości, z którymi dyskutowano na najważniejsze, bieżące tematy. List do uczestników Forum wystosował prezes PiS, Jarosław Kaczyński, dziękując za "ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń".

fot. Andrzej Piekarski/Gazeta Polska

Dziś w Centrum Historii "Zajezdnia" we Wrocławiu odbyło się Forum Klubów "Gazety Polskiej" województwa dolnośląskiego. Wśród gości tego wydarzenia znaleźli się m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, a także m.in. europosłowie Ryszard Czarnecki i Anna Zalewska czy parlamentarzyści Krzysztof Mróz, Rafał Ślusarz, Paweł Hreniak, Ireneusz Zyska, Agnieszka Soin, Janusz Cieszyński i Jacek Świat. Spotkanie przyciągnęło bardzo dużą liczbę klubowiczów, chcących dyskutować o najważniejszych sprawach nie tylko klubowych, ale także dotyczących całej Ojczyzny.

"Jan Paweł II jest dla nas wielki"

Forum rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczestników i gości przywitali: Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie” i „Gazety Polskej”; Ryszard Kapuściński, prezes Klubów Gazety Polskiej; Beata Dróżdż, prezes Forum S.A.; Ewa Wójcik, prezes Fundacji Klubów Gazety Polskiej oraz Andrzej Górnik, przewodniczący Klub Gazety Polskiej we Wrocławiu.

- Jest to najdłużej trwający ruch społeczny i jednocześnie największy ruch społeczny w Europie. 502 kluby za chwilę po 18 latach w tej formule istnienia to wielki sukces państwa. Jesteście częścią polskiej duszy, społecznie zorganizowanym jej elementem. Dlatego to działa, funkcjonuje. Trafiacie w potrzeby tych, którzy chcą z tej polski żyć - mówił o Klubach Tomasz Sakiewicz.

Dużo miejsca podczas dzisiejszego Forum poświęcono kwestii obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, na którego osobę trwa medialny i polityczny atak. Tuż przy głównej scenie, na której odbywały się panele dyskusyjne klubowiczów i gości, stanął portret papieża-Polaka.

- Jaki był cel uderzenia w Jana Pawła II? Celem długofalowym miało być rozbicie polskiej tożsamości. Oni założyli, że polski katolicyzm, polska siła tradycji, to obrazek z Janem Pawłem II (…) Jan Paweł II jest dla nas wielki, bo był elementem tej wielkiej duchowości, wielkiej tradycji. Obudzili siły, których nie rozumieją, ten walec ich zaczyna mielić

–  mówił Sakiewicz, odnosząc się m.in. do materiału TVN "Franciszkańska 3".

Redaktor naczelny "GP" podkreślił, że w odpowiedzi na materiał TVN nastąpiła ogromna mobilizacja ludzi o konserwatywnych poglądach, demobilizuje ludzi wierzących po stronie elektoratu liberalnego. – W ciągu tygodnia od emisji reportażu PO straciła 4 proc. w skali całego elektoratu – dodał. Uzasadnił to faktem, że bardziej konserwatywny elektorat PO nie może zrozumieć nie tylko tego ataku na papieża, ale również braku głosowania.

Tomasz Sakiewicz zaprosił również wszystkich klubowiczów na Marsz Papieski, który odbędzie się 2 kwietnia 2023 r. w Warszawie.

Ponadto, uczestnicy Forum obejrzeli specjalnie przygotowany spot.

List Jarosława Kaczyńskiego

O konieczności obrony dobrego imienia Jana Pawła II pisał także w specjalnym liście skierowanym do uczestników Forum prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. 

"Tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, Kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe – św. Jana Pawła II. Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe. Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami – co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały – wypełniać przestrzeń debaty publicznej”

– pisał prezes PiS.

„Nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać. Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory. Niedawno rozpoczęliśmy kampanię Przyszłość to Polska, czyli cykl spotkać z Polkami i Polakami, podczas których będziemy wspólnie pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla naszej Ojczyzny. Pragnę Państwa prosić, byście jak najaktywniej włączali się w to przedsięwzięcie oraz w inne działania służące bronieniu Polski”

- dodał Kaczyński, dziękując jednocześnie Klubom "GP" za "ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń".

Czy jesteśmy bezpieczni?

Kolejną istotną kwestią poruszoną podczas Forum Klubów "GP" województwa dolnośląskiego było bezpieczeństwo, także w kontekście trwającej za nasza granicy wojny wywołanej przez Rosję. Podczas panelu "Czy jesteśmy bezpieczni?" goście Forum poruszali tematykę bezpieczeństwa energetycznego, militarnego oraz cyberbezpieczeństwa.

"Między perspektywą PE a NATO są pewne napięcia. Obie strony nie są jednak zainteresowane, aby je podnosić, nasilać. To wszystko dzieje się w UE, ale w momencie, gdy doszło do ataku Rosji na Ukrainę, mamy prezydenta Francji, który mówi o śmierci mózgowej NATO, mamy kanclerza Niemiec, który wysyła kilka tysięcy hełmów na Ukrainę. Na tym nie można opierać bezpieczeństwa. Więcej jest NATO w Europie, niż Europy w NATO..."

– powiedział podczas panelu senator PiS, Rafał Ślusarz. Wskazał również, że podczas zgromadzeń NATO polska opozycja zachowuje się... lojalnie wobec rządu, a na użytek wewnętrzny tworzy narrację o "prorosyjskim rządzie"..

Zdaniem Janusza Cieszyńskiego, mówiąc o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni, potrzebne są dwie rzeczy

"Jedną mamy - świetni informatycy. Drugą rzeczą są pieniądze. Tych pieniędzy przez lata, aby finansować obronę w cyberprzestrzeni zwyczajnie nie było. Tak jak opozycja mówiła - nie było i by się nie znalazły, gdyby rządzili dalej. Środki, które znaleźliśmy, dzięki temu, ze uszczelniono system podatkowy, 100 mld złotych więcej rocznie na zbrojenia, na bezpieczeństwo. Chodzi o to, żebyśmy byli silni w tym zakresie... Rządy Zjednoczonej Prawicy to rozumieją".

Polska nowym liderem Europy

Po przerwie obiadowej, na Forum zagościła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, laureatka tytułu Człowieka Roku "Gazety Polskiej".

Podczas rozmowy z redaktorami Tomaszem Sakiewiczem i Adrianem Stankowskim, marszałek Sejmu poruszyła najważniejsze tematy dzisiejszego wydarzenia we Wrocławiu.

- Pomyślałam sobie, że zbyt długo ten atak na Jana Pawła II trwa. To nie była kwestia tego posiedzenia, tych kilku dni czy kilku tygodni. Ten atak powolutku się sączył i zaczynał przyjmować postać strumyka, który mógł się rozlać w morze nienawiści i niechęci przeciwko Janowi Pawłowi II. Trzeba było coś zrobić. Czasami potrzebny jest impuls, iskra, która obudzi w ludziach przyzwoitość, obywatelską uczciwość i odrobinę cywilnej odwagi, by stanąć po stronie prawdy i dobra - mówiła o konieczności obrony osoby Jana Pawła II marszałek Witek.

Podkreśliła, że przeciwnikom Kościoła nie uda mu się go zniszczyć.

- Ta inicjatywa, w której biorą udział też Kluby "Gazety Polskiej", czyli wielki marsz, to też był mój pomysł, który, jak się okazuje, nie tylko w mojej głowie powstał, że trzeba 2 kwietnia, w rocznicę śmierci Jana Pawła II zrobić potężną manifestację. Pokazać Janowi Pawłowi II, który już nie żyje, który nie może nic powiedzieć - my musimy być jego głosem, my musimy stanąć przy Janie Pawle II, musimy potwierdzić jego wielką rolę, jaką odegrał w odzyskaniu przez Polskę niepodległości

– wskazała marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek odniosła się także do sprawy pozycji Polski na arenie międzynarodowej w ostatnich miesiącach, podkreślając, że sama zainicjowała wiele docenionych inicjatyw międzynarodowych.

- Dzisiaj, spotykając się z moimi kolegami z różnych państw, każde spotkanie zaczyna się od wielkich podziękowań i wielkich słów uznania dla tego, co robi Polska i Polacy. Każda inicjatywa proponowana przeze mnie, natychmiast jest przyjmowana. Polska jest największym krajem, najbardziej predestynowanym, by zapewnić bezpieczeństwo tym mniejszym krajom. One widzą w nas realnego lidera. Liderowanie w Europie przesuwa się z Niemiec i Francji w stronę Polski - powiedziała.

Po blisko półtoragodzinnym spotkaniu, uczestnicy Zjazdu wykonali pamiątkowe zdjęcie z marszałek Sejmu. 

Forum zakończył panel poświęcony sprawom klubowym oraz wspólna kolacja.

 Źródło: niezalezna.pl

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo