Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Jarosław Kaczyński zwrócił się do Klubów "GP". „Jestem Państwu niewysłowienie wdzięczny za to, co robicie dla Polski”

"Chciałbym z całego serca podziękować Państwu za Wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za Państwa ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom konstytucyjnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości. Jestem Państwu za to niewysłowienie wdzięczny" - brzmi fragment listu prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego, odczytanego podczas Forum Klubów "Gazety Polskiej" Województwa Dolnośląskiego.

Jarosław Kaczyński
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś, tj. 18 marca w godzinach 10:00-20:00 we Wrocławiu odbywa się Forum Klubów "Gazety Polskiej" Województwa Dolnośląskiego. Wśród gości specjalnych spotkania jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, a także Janusz Cieszyński, Ryszard Czarnecki, Łukasz Kasztelowicz, Agnieszka Soin, Rafał Ślusarz, Jacek Świat, Bartłomiej Wiązowski i Anna Zalewska. 

W spotkaniu nie mógł wziąć udziału szef Prawa i Sprawiedliwości, który mimo wszystko, nie zapomniał o Klubowiczach. Napisał list, który odczytano podczas wydarzenia. 

"Tak się jakoś składa, taka jest uroda naszego życia publicznego, że ciągle mamy czas szczególny. Prawie za każdym razem o tym mówią czy piszę, gdy zwracam się do Wspólnot tworzących Kluby "Gazety Polskiej", gdy zwracam się do Państwa, ale jak tu tego z drugiej strony nie czynić, skoro sytuacja tego wymaga..."

– brzmi wstęp listu.

"To jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia"

W dalszej części, Jarosław Kaczyński odniósł się do nagonki na św. Jana Pawła II, którą zapoczątkował wyemitowany w tym celu kilkanaście dni temu w TVN materiał. Brak w nim jakichkolwiek dowodów, świadczących o tym, iż Jan Paweł II miałby posiadać wiedzę o licznych przypadkach pedofilii w kościele. Mowa zatem o medialnym ataku, któremu większa część społeczeństwa mocno się sprzeciwia. 

"Tym razem stoimy w pobliżu potężnej akcji dyfamacyjnej, skoordynowanej medialnej nagonki wymierzonej w postać najwybitniejszego Polaka w naszych dziejach, Kapłana, który walnie przyczynił się do upadku komunizmu i przez dekady kształtował polskie życie duchowe - św. Jana Pawła II. Przez lata byliśmy świadkami różnego typu ataków na Kościół, ale to, z czym mamy teraz do czynienia jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Nikt wówczas nie ośmieliłby się twierdzić bez bardzo mocnych dowodów, że kardynał Karol Wojtyła nie tylko wiedział o nadużyciach seksualnych, ale je na dodatek ukrywał. Dziś jest to już możliwe. Zapadają decyzje, by tak wielkiego kalibru oskarżeniami opartymi na insynuacjach i nieliczeniu się z oczywistymi faktami - co wykazali liczni znawcy przedmiotu analizujący szkalujące św. Jana Pawła II materiały - wypełniać przestrzeń debaty publicznej"

– pisze lider PiS, dodając, że "nie dzieje się tak przez przypadek".

Zdaniem Kaczyńskiego, "ataki na Papieża-Polaka, tak jak znaczące milczenie części mediów w sprawie zamordowania przez komunistyczne służby specjalne ks. Franciszka Blachnickiego, czy też wyroki sądowe uderzające w swobodę kultu religijnego, są fragmentem dużo większej całości, jaką stanowią działania szeroko pojętego obozu liberalno-lewicowego na rzecz wykucia nowego człowieka i nowego społeczeństwa".

"Nie ma co się łudzić: tego typu ataki będą się nasilać. Musimy więc być na nie przygotowani pod każdym możliwym względem. Dziś dajemy im odpór, ale żebyśmy mogli czynić to równie skutecznie w przyszłości, musimy wygrać wybory. Niedawno rozpoczęliśmy kampanię Przyszłość to Polska, czyli cykl spotkać z Polkami i Polakami, podczas których będziemy wspólnie pracować nad znalezieniem najlepszych rozwiązań dla naszej Ojczyzny. Pragnę Państwa prosić, byście jak najaktywniej włączali się w to przedsięwzięcie oraz w inne działania służące bronieniu Polski"

– uważa polityk.

"Jestem Państwu niewysłowienie wdzięczny"

W końcowej części listu, Kaczyński odniósł się bezpośrednio do członków Klubów "Gazety Polskiej", którym podziękował za długotrwałą działalność na rzecz naszego kraju.

"Chciałbym również z całego serca podziękować Państwu za Wasze wieloletnie wysiłki i starania na rzecz dobra wspólnego, za Państwa ofiarną i wytrwałą pracę w dziele budowania Rzeczypospolitej naszych marzeń oraz za dawanie świadectwa wartościom konstytucyjnym dla naszego kręgu kulturowego oraz naszej narodowej tożsamości. Jestem Państwu za to niewysłowienie wdzięczny. A że jutro mamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu - to pragnę życzyć Państwu i Państwa Bliskim błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego"

– konkludował Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Kluby Gazety Polskiej #Wrocław #Polska #PiS #Prawo i Sprawiedliwość #Jarosław Kaczyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo