"Jesteśmy z Tobą, OJCZE" - i to w największych miastach w kraju! Niezwykła akcja "Gazety Polskiej"

W całej Polsce rozświetliły się setki banerów z wizerunkiem św. Jana Pawła II. „Jesteśmy z Tobą, OJCZE” – grafiki przygotowała Gazeta Polska. Teraz zdobią one największe miasta w Polsce, dając odpór nagonce na Ojca Świętego. W Warszawie grafiki wyświetlane są m.in. w ścisłym centrum - przy Alejach Jerozolimskich na wysokości Dworca Centralnego oraz na dworcu Warszawa Wschodnia. Zachęcamy do rozglądania się w swoich miastach i publikowania uchwyconych banerów w sieci. Pokażmy, że spuścizna św. Jana Pawła II dalej żyje w każdym z nas!

fot. Bartosz Kalich/Gazeta Polska

„Jesteśmy z Tobą, OJCZE” - grafiki z wizerunkiem Ojca Świętego trafiły na największe banery multimedialne w zatłoczonych częściach polskich miast. To riposta na wzmożony atak, jakiego od kilku dni doświadcza wizerunek Ojca Świętego.

W Warszawie grafiki wyświetlane są m.in. w ścisłym centrum - przy Alejach Jerozolimskich na wysokości Dworca Centralnego oraz na dworcu Warszawa Wschodnia.

Przypomnijmy: wzmożona nagonka nastąpiła 6 marca, kiedy stacja TVN 24 wyemitowała reportaż "Franciszkańska 3" poświęcony kwestii tego, co ówczesny metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży (lata 1964-1978). Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego. W reportażu pojawiły się wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

O nim pisaliśmy przed kilkoma dniami: „holenderski dziennikarz, który na podstawie zeznań komunistycznych donosicieli (nietaktowanych poważnie nawet przez esbeków) oskarża św. Jana Pawła II o tuszowanie pedofilii - od lat "specjalizuje się" w tematach dotyczących Polski. W swoich wcześniejszych tekstach Holender, znany z uwielbienia dla Donalda Tuska, pisał m.in. o "rusofobicznej Polsce", "rusofobie Jarosławie Kaczyńskim" i o ustawianiu Rosji przez PiS "w roli czarnego luda". Za rządów PO/PSL twierdził też, że Rosja i Polska potrzebują siebie nawzajem, chwalił również administrację Tuska za "pragmatyczną" politykę energetyczną wobec Rosji”.

Niedługo po emisji reportażu, Sejm przyjął uchwałę ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II. Uchwała głosi m.in., że "medialna, haniebna nagonka" jest próbą "skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści".

Głos w sprawie zabrał także Episkopat. Wobec "podejmowanych ostatnio na szeroką skalę bezprecedensowych prób zdyskredytowania osoby i dzieła św. Jana Pawła II", zaapelował do wszystkich o "uszanowanie pamięci jednego z najwybitniejszych naszych rodaków".

Biskupi podkreślili, że "przeprowadzony proces kanonizacyjny nie pozostawia wątpliwości odnośnie do świętości Jana Pawła II” i podziękowali „wszystkim, którzy od samego początku stanęli w obronie dobrego imienia Świętego Papieża”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo