Czy już dziś Senat zajmie się wnioskiem o odwołanie Grodzkiego? Decyzja zapadnie wkrótce

Konwent Seniorów Senatu RP zdecyduje, czy na obecnym posiedzeniu rozpatrywany będzie wniosek o odwołanie marszałka Senatu RP Tomasz Grodzkiego, jaki senatorowie PiS złożyli po skandalicznym wystąpieniu skierowanym do Rady Najwyższej Ukrainy.

Tomasz Grodzki
fot. Tomasz Jędrzejowski

Odwołanie marszałka Senatu odbywa się na wniosek co najmniej 34 senatorów, imiennie wskazujący kandydata na nowego marszałka; Senat odwołuje i wybiera marszałka w jednym głosowaniu, bezwzględną większością głosów ustawowej liczby senatorów. Kandydatem PiS na nowego marszałka jest wicemarszałek Izby Marek Pęk.

To właśnie on poinformował, że dziś rozstrzygnie się, czy punkt dotyczący odwołania Grodzkiego znajdzie się w obradach:

Wniosek o odwołanie Grodzkiego z funkcji marszałka Senatu senatorowie PiS złożyli pod koniec marca w reakcji na słowa z jego wystąpienia skierowanego do Rady Najwyższej Ukrainy. Grodzki przepraszał za to, że "niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś" i "nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów".

- W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom - finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi

 - powiedział marszałek Senatu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Tomasz Grodzki #Senat

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo