Z kim spotkał się dziś Donald Tusk? Internauci bezlitośni: „Propagandowe ustawki”

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wstał dziś wcześnie rano. O godzinie 5:45 odwiedził jedną z piekarni w Kościanie. Był też w przetwórni owocowo warzywnej, czy w sklepie papierniczym. Wspólnie z właścicielami firm narzekali na podwyżki, drożyznę itd. Internauci postanowili prześwietlić przedsiębiorcę, z którym spotkał się Tusk. Pogrzebali trochę w sieci. Do jakich doszli wniosków? „To naprawdę niezwykłe jak dramatycznie słabe intelektualnie jest zaplecze Donalda Tuska, które pakuje go w takie propagandowe ustawki bez wcześniejszego rozpoznania. Za co on wam płaci Paweł Graś, Instytut Obywatelski?” – czytamy.

Donald Tusk
twitter.com/Platforma_org

Donald Tusk chciał pokazać dziś, że słucha głosu Polaków. Szef PO pojechał do Wielkopolski. O 5:45 odwiedził Piekarnię Sworacki w Kościanie, o 7:15 – Przetwórnię Owocowo-Warzywową w Starym Bojanowie, a o 10:00 odwiedzi sklep papierniczy Zak w Buku.

Jaki był cel tych wizyt? Tu ie trzeba było jasnowidzów, efektem tych spotkań był atak na rząd. Jak czytamy na profilu Platformy Obywatelskiej na Twitterze:

„Nie tylko my zaczynamy dziś dzień po 5 rano. Ludzie w Polsce najczęściej zaczynają rano swoją ciężką robotę. Z Panem Robertem, właścicielem piekarni w Kościanie, odbyliśmy trudną rozmowę o tym, że przy nowych cenach gazu ta robota może niedługo przestać mieć sens”

„Pan Przemek w Starym Bojanowie prowadzi niewielką przetwórnię owoców i warzyw. Marzy o modernizacji swojej firmy. Na drodze do realizacji tych marzeń stanęła sytuacja na rynku i podwyżki cen” – napisano po odwiedzinach Tuska.

2020 r. - 1 mln zł bezzwrotnej pomocy od rządu

Internauci wzięli sprawy w swoje ręce. Czytamy, że pana Przemka „stać na modernizację”.

„Pan Przemek w Starym Bojanowie prowadzi "niewielką przetwórnię o kapitale zakładowym 1,7 mln zł i marzy o modernizacji, na którą go stać, bo rząd PiS przekazał mu w latach 2000-2021 ok. 1 mln zł bezzwrotnej pomocy”

– podaje użytkowniczka TT.

Dalej pisze, że przedsiębiorca otrzymał „ponad 600 tys. zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w maju 2020. „Do tego pan Przemek regularnie jedzie systemem "na niepełnosprawnego z PFRON" – dodaje.

Pan Przemek nie wzgardził również ponad trzema milionami złotych przekazanymi w 2017 roku przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (Agencja wykonawcza MEiN – red.) Wspaniała mała firma

– podała internautka.

3,3 mln zł na modernizację

Podano, również informację o „dofinansowaniu ze środków UE: 3,3 mln zł na "Opracowanie technologii innowacyjnych półproduktów i produktów owocowych w oparciu o fizyczne i dyfuzyjne metody przetwarzania i utrwalania z uwzględnieniem aspektu czystej etykiety oraz walorów prozdrowotnych"
Oraz stan na 31 grudnia 2020:

„Przychody netto 12,4 mln (+23%) - koszty 12 mln (+19,5%) * w tym wynagrodzenia 2 mln (+6%) - ZYSK NETTO 592191,10 zł (+277%)”.

To naprawdę niezwykłe jak dramatycznie słabe intelektualnie jest zaplecze Donalda Tuska, które pakuje go w takie propagandowe ustawki bez wcześniejszego rozpoznanaia. Za co on wam płaci Paweł Graś, Instytut Obywatelski?

– czytamy.

Użytkownicy Twittera byli bezlitośni dla Tuska. Podkreślali, że przedsiębiorcy z którymi się spotkał nie przejawiają zbyt wielkich sympatii do Prawa i Sprawiedliwości.

Autorowi zarzucono manipulację. Bowiem nie jest to zdjęcie przedsiębiorcy, a... zostało przez niego udostępnione.

Cezary Tomczyk usunął zdjęcie Donalda Tuska wchodzącego na zaplecze piekarni bez stroju ochronnego.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo