Kaczyński o artykule Onetu: Wysoko oceniamy działania ambasadora

Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia działania profesora Andrzeja Przyłębskiego w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji pan ambasador podjął osobiście - przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

W artykule "PiS na nowo mebluje polską dyplomację..." portal Onet sugeruje, że "wbrew oficjalnym komunikatom, rezygnacja ambasadora Polski w Berlinie prof. Andrzeja Przyłębskiego została wymuszona zarówno przez kierownictwo PiS, jak również przez centralę MSZ". 

- W związku z artykułem w Onecie pt. "PiS na nowo mebluje polską dyplomację..." na temat pracy Pana Profesora Andrzeja Przyłębskiego w Berlinie informuję, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości bardzo wysoko ocenia jego działania w czasie pełnienia misji ambasadora w Niemczech. Decyzję o rezygnacji Pan Ambasador podjął osobiście i odbędzie się ona w terminie przez niego wybranym

 - napisał w oświadczeniu prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

 

Ambasador Polski w Berlinie profesor Andrzej Przyłębski zakończy w przyszłym roku swoją misję dyplomatyczna w RFN. Najprawdopodobniej będzie jeszcze pełnił swoje obowiązki do końca stycznia. 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS #Andrzej Przyłębski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo