Marsz Niepodległości i tak się odbędzie? Sąd utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody

"W nocy o 2.30 złożyliśmy odwołanie do Sądu Apelacyjnego od haniebnego orzeczenia Sądu Okręgowego w Warszawie uchylającego decyzję wojewody w sprawie przyznania Marszowi Niepodległości wydarzenia cyklicznego" - podał na Twitterze Robert Bąkiewicz. Okazuje się, że Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody o rejestracji wydarzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości".

MOs810 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83865992

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Bąkiewicz wcześniej nie raz podkreślał, że Marsz Niepodległości i tak się odbędzie. "Zapraszamy 11.11 do Warszawy - Niepodległość nie na sprzedaż!" - podawał.


Sędzia Andrzej Sterkowicz uzasadniając postanowienie podkreślił, że zgodnie z przepisami o wyrażenie zgody na cykliczne organizowanie zgromadzeń można zwrócić się jeżeli m.in. zgromadzenia są organizowane przez tego samego organizatora, co najmniej raz w roku przez ostatnie trzy lata. Sędzia przypomniał przy tym, że prezydent Warszawy w 2020 r. wydał decyzję o zakazie organizacji "Marszu Niepodległości", którą podtrzymały sąd okręgowy i sąd apelacyjny. Według sądu marsz z 2020 r. miał charakter nielegalny.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo