Minister Maląg do strażaków-ochotników: Będziemy was wspierać

Niech św. Florian ma was w swojej opiece, a my będziemy was wspierać – zapewniła strażaków-ochotników w wielkopolskim Perzowie minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Strażacy ochotnicy otrzymali nowy wóz
fot. Facebook @Marlena Maląg

Minister Maląg uczestniczyła w uroczystości przekazania samochodu ratowniczo–gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Perzów. Nowy samochód kosztował 848 tys. zł, z czego 400 tys. dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

- Wniosek o dotacje wsparły minister rodziny Marlena Maląg oraz europoseł Andżelika Możdżanowska

 – poinformowała wójt gminy Danuta Froń.

Froń podkreśliła, że to "jest wymarzony samochód strażaków ochotników, bo już dużo mieliśmy prób ale w końcu udało się".

Minister Marlena Maląg powiedziała, że "zadaniem polskiego rządu jest proponować takie rozwiązania, aby jak najlepiej działo się druhnom i druhom, aby Ochotnicze Staże Pożarne mogły się rozwijać". Dlatego – jak podkreśliła - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji intensywnie pracuje nad ustawą o OSP w celu zabezpieczeniu dodatków do emerytury i świadczeń, z których będą mogli korzystać.

Zgodnie z planami MSWiA każdy druh i druhna, którzy przechodzą na emeryturę - druhna w wieku 60 lat, druh w wieku 65 lat - i którzy przez 25 lat brali udział w akcjach ratowniczych, otrzymają 1/14 najniższego wynagrodzenia jako miesięczny dodatek emerytalny.

Maląg podziękowała strażakom za ich pracę na rzecz bezpieczeństwa ludzi i zapewniła, i że "zrobię wszystko, by w następnym roku nowy wóz strażacki trafił do gminy". "W tym wspólnym działaniu rządu i samorządu możemy tworzyć dobre rzeczy i przede wszystkim troszczyć się o bezpieczeństwo Polaków" – powiedziała.

Strażacy świętowali też przejęcie starszych, ale sprawnych samochodów przez trzy jednostki w Turkowach, Trębaczowie i Miechowie oraz nadanie sztandaru dla OSP w Turkowach. Podczas uroczystości strażakom wręczono medale za zasługi dla pożarnictwa. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marlena Maląg #OSP Perzów

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo