Sobota chłodna i deszczowa

W sobotę na przeważającym obszarze kraju temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 10 do 12 stopni Celsjusza - powiedział PAP Szymon Ogórek, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na północy możliwe są przelotne deszcze.

pixabay.com/FelixMittermeier

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sobota będzie typowo jesiennym dniem, bez ostrzeżeń meteorologicznych.

"Na przeważającym obszarze kraju będziemy mieli bardzo wyrównaną, maksymalną temperaturę powietrza, wynoszącą od 10 do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na południowych krańcach Polski, gdzie termometry wskażą od 7 do 9 stopni. Do końca dnia przewidujemy zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Na Wybrzeżu możliwe są przelotne opady deszczu, które w najbardziej wysuniętej na północ części Polski, mogą w sumie dać do 5 mm opadu. Wiał będzie wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na Wybrzeżu dość silny, osiągający w porywach 60 km/h"

- powiedział Ogórek.

Najbliższa noc powinna być sucha za wyjątkiem województw północnych, gdzie prognozowane są przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie do około 2 stopni w terenach podgórskich, około 5 stopni w centrum, do 7-9 stopni na północy kraju. Na południu kraju będzie wiał słaby wiatr. Silniej powieje na Wybrzeżu, gdzie wiatr może być porywisty.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo