Straż: 4 osoby zginęły w płonącym samochodzie, trzy w pożarach

"W sobotę zginęło siedem osób: cztery z nich po tym, jak samochód osobowy uderzył w drzewo i zapalił się, a trzy kolejne straciły życie w pożarach budynków" - poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/CC0/jackal211

Według informacji przekazanych przez bryg. Karola Kierzkowskiego, do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 3 nad ranem.

W województwie mazowieckim w miejscowości Romanowo samochód osobowy uderzył w drzewo i zapalił się. W wyniku tego zdarzenia cztery osoby straciły życie

 - powiedział strażak dodając, że w akcji brało udział 25 strażaków i siedem samochodów.

Kolejny z pożarów wybuchł także nad ranem w Barlinku w województwie zachodniopomorskim. "Doszło do pożaru na strychu w budynku wielorodzinnym. Jedna osoba straciła życie" - podkreślił Kierzkowski.

"Około godziny 8 rano w Czechowicach-Dziedzicach na Śląsku doszło do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W tym przypadku też jedna osoba zginęła" - podał.

Wskazał, że do kolejnego pożaru w budynku jednorodzinnym doszło około godziny 10 w województwie lubelskim w miejscowości Nowy Antonin. Tam również zginęła jedna osoba.

Bryg. Karol Kierzkowski przypomniał o konieczności okresowych i obowiązkowych przeglądów instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych oraz czyszczeniu kominów. "Rekomendujemy stosowanie czujek dymu oraz czadu w mieszkaniach dla poprawy bezpieczeństwa" - zaznaczył.

Podał również statystyki dotyczące pożarów. "Od września strażacy interweniowali około 2 tys. razy. W pożarach zginęły 24 osoby, a 170 zostało rannych" - poinformował. Dodał, że od początku roku strażacy odnotowali ponad 25 tys. interwencji dotyczących pożarów, w których 308 osób zginęło, a 1405 zostało rannych.

Przekazał także, że od początku września strażacy interweniowali 170 razy w sytuacjach dotyczących zatrucia tlenkiem węgla. W wyniku tych zdarzeń zginęła jedna osoba, a 50 zostało poszkodowanych. Z kolei od początku roku strażacy brali udział w 3250 takich interwencjach. Odnotowano 30 ofiar śmiertelnych, zaś 970 osób wymagało hospitalizacji. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pożar samochodu #PSP

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo