„Wybrali go szefem klubu, a tu taki numer”. Budka zagalopował się na Twitterze

„Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS” - napisał dziś szef klubu Koalicja Obywatelska Borys Budka. Polityk skomentował w ten sposób wysłany do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu szefowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi. Słowem nie wspomniał jednak, że to sam klub Koalicja Obywatelska złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw wobec szefa NIK. Owe zawiadomienie - jak tłumaczy prokuratura w komunikacie - stało się przyczynkiem do wszczęcia śledztwa.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Prezes NIK Marian Banaś poinformował dziś, że jego syn został zatrzymany na lotnisku Kraków Balice, gdy wracał z urlopu, a zatrzymania dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Także w piątek CBA poinformowało, że dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tadeusz G. oraz społeczny doradca prezesa Najwyższej Izby Kontroli Jakub B. zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty. Prokuratura Krajowa natomiast podała, że na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Prokurator Generalny wystąpił w piątek do marszałek Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK.

Do sprawy odniósł się na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.

"Wczoraj Marian Banaś zarzuca Morawieckiemu kreatywną księgowość i ukrywanie poza budżetem 224 mld złotych deficytu, dziś służby zatrzymują syna "kryształowego Mariana" a Zbigniew Ziobro wysyła do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu szefowi NIK. Kolejny odcinek porachunków w rodzinie PiS" - napisał polityk KO.

Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel przypomniał Budce, że to właśnie klub KO złożył zawiadomienie.

„Jeśli przewodniczący Budka uważa, że nie ma podstaw do wniosku o uchylenie immunitetu, to chyba zarzuca posłom PO złożenie fałszywego zawiadomienia. Oni jeszcze wczoraj wybrali go przez aklamację szefem klubu, a tu taki numer”

- pisze Fogiel.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo