Ostre starcie w europarlamencie! Spurek wyzywała polityków od homofobów - Jaki przypomniał fakty

- W Polsce odbył się pogrzeb dziecka - dwunastoletniej dziewczynki, która popełniła samobójstwo zaszczuta na tle orientacji seksualnej - mówiła dziś w Parlamencie Europejskim Sylwia Spurek. Zaraz po tym przekonywała, że rządzący Polską „od miesięcy szczują środowiska LGBT”. Nawiązała również do kandydatury prof. Przemysława Czarnka na stanowisko szefa MEN. Zupełnie inny obraz Polski przedstawił w swoim wystąpieniu europoseł Patryk Jaki.

Sylwia Spurek
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Poniedziałkowa debata w PE dotyczyła w głównej mierze praworządności w krajach Wspólnoty oraz tego, jak ma ona warunkować wypłatę środków w ramach budżetu Unii Europejskiej. Głos w izbie zabrała także wybrana z list Wiosny europoseł Sylwia Spurek. W trakcie swojego przemówienia opowiadała o śmierci 12-latki i… atakach polityków obozu rządzącego na środowisko LGBT.

- W Polsce odbył się pogrzeb dziecka - dwunastoletniej dziewczynki, która popełniła samobójstwo zaszczuta na tle orientacji seksualnej. Od miesięcy polscy politycy atakują osoby LGBT+, naruszając ich godność, nawołują do nienawiści

- mówiła Spurek. Tuż po tym dodała, że „kandydatem na nowego ministra edukacji jest osoba propagująca homofobię”. - To wszystko dzieje się w Unii, w 2020 roku - mówiła dalej.

Nie zmieniło się także podejście europoseł w kwestii wypłaty środków dla Polski. Spurek dalej zabiega na forum europejskim, by wypłaty dla naszego kraju były obcięte do minimum.

- Na poprzedniej sesji Parlamentu przewodnicząca KE pięknie mówiła o równości, godności, szacunku, ale to tylko słowa. Do polskiego rządu nadal szerokim strumieniem płyną unijne środki, a od 12 lat KE nie potrafi doprowadzić do przyjęcia równościowej dyrektywy horyzontalnej. Potrzebujemy oczywiście mechanizmu dot. praworządności i to takiego, który obejmie pełen zakres wartości z art. 2, ale jeżeli Komisja nie będzie korzystała ze swoich kompetencji, to nadal będą to słowa, słowa, słowa

- ubolewała.

Do kwestii LGBT odniósł się także w swoim wystąpieniu europoseł Patryk Jaki. Zwracając się do polityków „Starej Unii”, przypomniał, że „Polska była jedynym państwem, gdzie homoseksualizm nie był penalizowany”.

- Od Polaków moglibyście się jeszcze wiele nauczyć, szczególnie jeżeli chodzi o wartości i tolerancję

- mówił dalej europoseł PiS.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Parlament Europejski #praworządność #LGBT #Patryk Jaki #Sylwia Spurek

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo