Chcą postawić Trzaskowskiego przed sądem, za „finansowanie lewicowych bojówek”. Jest petycja

"Rafał Trzaskowski jako Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy przez okres swojego urzędowania dopuścił się wielu działań, które są postrzegane przez opinię publiczną jako łamiące obowiązujące prawo. Szczególne wątpliwości obywateli budzi wspieranie finansowe przez Ratusz ekstremistycznych organizacji takich jak Antifa" - napisali przedstawiciele Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości. Przygotowali oni petycję do ministra Zbigniewa Ziobro. Podpisało ją już ponad dwa tysiące osób.

Rafał Trzaskowski
Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

- Od dłuższego czasu możemy obserwować działalność Prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, którą najdelikatniej można określić mianem niegodziwej. W ciągu jego krótkiego urzędowania w warszawskim Ratuszu miały miejsce już co najmniej dwie skandaliczne sytuacje, którymi w trybie pilnym powinien się zająć Wymiar Sprawiedliwości

- napisano w petycji "Trzaskowski pod sąd", adresowanej do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. 

W dalszej części petycji rozwijana jest myśl o wspomnianych sytuacjach. 

- Najbardziej poruszającą kwestią jest finansowanie skrajnie lewicowych, ekstremistycznych organizacji z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy. Rafał Trzaskowski w samym tylko 2019 roku wydał z warszawskiego budżetu na ten cel 3,6 miliona złotych

- przypominają autorzy petycji, wskazując m.in. na warsztaty „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”. 

- Szanowny Panie Prokuratorze, obserwując bezkarność polityków, artystów i redaktorów czołowych stacji telewizyjnych, coraz częściej się zastanawiam czy prawo w Polsce działa tylko w odniesieniu do zwykłych obywateli? Bo czy polityk generujący potworne straty i finansujący lewicowe organizacje terrorystyczne został pociągnięty do odpowiedzialności? Czy artyści zamieszani w skandale pedofilskie lub narkotykowe ponieśli stosowne kary za swoje czyny? Czy dziennikarze i redaktorzy czołowych tytułów prasowych, którzy spowodowali katastrofy w ruchu lądowym, odpowiedzieli za nie?

- czytamy w petycji, którą każdy może podpisać w internecie. 

Petycja kończy się prośbą o jak najszybsze postawienie Rafała Trzaskowskiego w stan oskarżenia, jak również " zbadanie innych zaniedbań, jakich dopuścili się pozostali przestępcy z pierwszych stron gazet". Celem jest zebranie 50 tysięcy podpisów, do tej pory udało się ich zebrać ponad dwa tysiące. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZENIEŚĆ SIĘ DO OKNA PETYCJI "TRZASKOWSKI POD SĄD"

 

 

Źródło: roty.pl, niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo