"Wyborcza" rozda na finiszu kampanii... milion bezpłatnych gazet. Kania: "Ależ muszą się bać"

Zdjęcie ilustracyjne / Piotr Galant / Gazeta Polska oraz twitter.com/Bart_Wielinski

  

Dziennikarstwo zyskuje dziś zupełnie nowy wymiar, a to za sprawą... "Gazety Przedwyborczej". Redakcja z Czerskiej zamierza na finiszu kampanii wyborczych milion gazet "wycelowanych" w rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na okładce znalazł się Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. Czy to przyniesie zamierzony skutek?

"Gazeta Wyborcza" - jak na taką nazwę przystało - aktywnie włączyła się do kampanii wyborczej przed zaplanowanymi na 13 października wyborami parlamentarnymi. Dziennikarze z Czerskiej przygotowali milion egzemplarzy darmowej "Gazety Przedwyborczej", w której otwarcie krytyce poddać chcą rząd PiS. Widać to już po okładce, jaką zamieścił na Twitterze Bartosz Wieliński.

Internauci szybko podpowiedzieli dziennikarzowi "Gazety Wyborczej", gdzie dziś najbardziej przydać się może duży nakład darmowego pisma przedwyborczego. Nie ma wątpliwości, że to Tczew - miasto obrażane przez Sławomira Neumanna na taśmach opublikowanych przez TVP Info.

Co ciekawe, na okładce znajduje się... Jacek Kurski - szef TVP, brat zastępcy redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Jarosława Kurskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dziś rozpoczyna się VI zjazd Klubów "GP" w USA i Kanadzie. Uczestnicy uczcili weteranów armii Hallera

  

Dzisiaj w Michigan rozpoczyna się VI zjazd Klubów Gazety Polskiej w USA i Kanadzie. Potrwa trzy dni i wezmą w nim udział członkowie klubów m.in z Filadelfii, Nowego Yorku, New Jersey, Connecticut, Michigan, Kalifornii i Kanady. Na zjeździe gościć będą także zacni goście z Polski - minister Adam Kwiatkowski, Antoni Macierewicz oraz europoseł Ryszard Czarnecki. Konferencja zaczyna się za kilka godzin.

Przed rozpoczęciem zjazdu w kaplicy seminarium Orchard Lake odprawiona została msza święta,której przewodniczył ksiądz kanclerz Mirosław Król wraz z celebransami. W okolicznościowym kazaniu Ksiądz Kanclerz mówił o konieczności podtrzymywania wartości chrześcijańskich i o wynikającej z nich wierności Ojczyźnie. Minister Adam Kwiatkowski wręczył ks. Kanclerzowi Mirosławowi Królowi Białego Orła – dar od prezydenta Andrzeja Dudy.

Po zakończeniu mszy złożono kwiaty pod monumentem Katyńskim, tablicą Smoleńską i tablicą upamiętniającą księdza prałata Zdzisława Peszkowskiego - kapelana Rodzin Katyńskich i wieloletniego profesora Seminarium w Orchard Lake.

„Polonia, która się spotyka i zarazem działa, jest wielką siłą. Widać to tutaj, gdzie na zjazd klubów przyjechali goście z całych stanów i z Polski," - powiedział ksiądz Król.

Następnie na cmentarzu Holly Sepucle złożono wieńce na grobach weteranów błękitnej armii Hallera, oraz na grobach profesorów seminarium w Orchard Lake.

We wszystkich uroczystościach wzięli udział min. Adam Kwiatkowski, konsul generalny RP w Chicago Piotr Janicki, Redaktor Tomasz Sakiewicz, Paweł Piekarczyk, Ryszard Kapuściński oraz szeroka reprezentacja Klubów "Gazety Polskiej" z Ameryki..

„Jesteśmy przez gospodarzy, na czele z kanclerzem ojcem Królem doskonale przyjęci, jak zwykle wcześniej bywało, ponieważ ksiądz Król zawsze jest otwarty na działalność dla Polski i dla Boga

- powiedział zastępca koordynatora na USA, szef Klubu Gazety Polskiej w Filadelfii Tadeusz Antoniak.

Paweł Piekarczyk podkreślił, że cmentarz Holly Sepucle jest "bardzo polskim cmentarzem".

- Armii Hallera w dużej mierze zawdzięczamy obronę Polski przed bolszewikami w 1920 i zaślubiny z morzem, a seminarium w Orchard Lake jest polską placówką, której zawdzięczamy pomoc w podtrzymywaniu polskości już przez 123 lata

- mówił bard Strefy Wolnego Słowa.

Tomasz Sakiewicz ocenił, że "wpływ tego ośrodka na miejscową Polonie z kilku stanów jest nie do przecenienia".

- Bardzo wzruszające było składanie wieńców pod pomnikiem Katyńskim i Smoleńskim, tak daleko od Polski, a jednocześnie mającym tak ogromne znaczenie. Orchard Lake to największa ambasada Polskiej duchowości oprócz Amerykańskiej Częstochowy za Atlantykiem

- podkreślił naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl