Ulicami Płocka przeszedł marsz środowisk LGBT. Prezydent w tym czasie... wyjechał z miasta!

Zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/pixabay.com

  

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski postanowił objąć honorowy patronat nad Marszem Równości, w którym ulicami miasta paradowały m.in. środowiska LGBT. Tego typu impreza w Białymstoku zakończyła się uliczną awanturą. Dlatego włodarz Płocka - korzystając z doświadczenia poprzednich dni - postanowił... wyjechać z miasta. Czas spędzał z Aleksandrą Dulkiewicz.

Nowakowski w mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia z meczu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich, w którym polscy siatkarze pokonali Francję 3:0 i postawili duży krok w kierunku wyjazdu do Tokio. Wśród tysięcy kibiców, którzy dopingowali na żywo kadrę Polski był Andrzej Nowakowski. Prezydent Płocka postanowił opuścić swoje miasto i przyjechać do Gdańska właśnie wtedy, gdy ulicami jego miasta miał przechodzić marsz środowisk LGBT.

Włodarz Płocka znalazł także czas, by spotkać się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Jak widać na załączonych zdjęciach, prezydent Dulkiewicz kibicowała Polakom w szaliku z godłem narodowym, podczas gdy Nowakowski wybrał szalik... Wisły Płock.

A co w tym czasie działo się w Płocku? W marszu środowisk LGBT uczestniczyło ok. 2 tys. osób, jednak - jak stwierdził w komentatorskim ferworze reporter Onetu, który relacjonował przebieg tęczowej parady - spora część uczestników marszu przyjechała... spoza Płocka.

"Mało kto spodziewał się, że aż tylu uczestników zgromadzi ten marsz"

- mówił w relacji na żywo dziennikarz Onetu, po czym dodał, że uczestników marszu zwożono z całej Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekipy ratunkowe poszukują ocalałych z tajfunu

Zdjęcie ilustracyjne Nagano / twitter.com/koris84192501

  

Ekipy ratowników przeszukują dziś w Nagano w środkowej Japonii błotnistą, wysoką do pasa wodę w nadziei na odnalezienie zaginionych osób w następstwie przejścia w sobotę przez ten kraj jednego z najgroźniejszych tajfunów od ponad 60 lat.

W Nagano rzeka Chikuma zalała całe połacie ziemi, w tym głównie dzielnice mieszkalne; woda sięga do drugiego piętra. Na miejscu jest ponad 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony. Synoptycy przewidują jednak dalsze opady w ciągu dnia.

Według najnowszego bilansu w wyniku tajfunu Hagibis śmierć poniosło 35 osób, ok. 20 osób zaginęło, a 186 zostało rannych.

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miast w środkowej i wschodniej Japonii - poinformował japoński nadawca publiczny NHK. Deszcz ma powrócić w tych regionach, gdzie gleba i tak już jest poluzowana w wyniku przejścia tajfunu, budząc obawy przed dalszymi powodziami i lawinami błotnymi.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza.

Ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu poinformowało, że w poniedziałek ponad 92 tysiące gospodarstw domowych pozostawało bez prądu, przy czym jeszcze w południe w niedzielę elektryczności pozbawionych było 262 tys. gospodarstw. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej.

Hagibis sparaliżował także transport w regionie metropolitalnym Tokio, ale większość połączeń kolejowych i lotniczych została w poniedziałek przywrócona.

Media podkreślają, że Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl