Politycy PO uciekali przed dziennikarzami. Padły pytania o ich loty w latach 2007-2015! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / Pexels.com/Gazeta Polska

  

Politycy związani z Platformą Obywatelską głośno krytykowali Marka Kuchcińskiego za przeloty samolotami, a gdy podjęto dyskusję o ich postępowaniu w latach 2007-2015, do rozmowy... aż tak bardzo skłonni nie byli. Dziennikarze Telewizji Polskiej zadawali pytania, politycy uciekali. Czy czegoś się obawiali?

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

W poniedziałek wieczorem na stronach Sejmu opublikowano "wykaz krajowych podróży służbowych drogą powietrzną Marszałka Sejmu w czasie VIII kadencji". Wykaz CIS zawiera 85 pozycji opisujących podróże krajowe marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego między 17 marca 2016 r. a 22 lipca 2019 r. Jak wynika z wykazu 70 z nich odbywało się na trasie między Warszawą i Rzeszowem (w tym często z drogą powrotną). W wykazie opublikowanym przez CIS znalazły się też informacje dotyczące liczby podróży krajowych, liczby pasażerów na pokładzie (bez uwzględnienia nazwisk czy funkcji) oraz cel wizyty.

Kwestia lotów Kuchcińskiego była krytykowana przez polityków PO. W końcu marszałek Kuchciński złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Nowym marszałkiem Sejmu została Elżbieta Witek.

Najgłośniej o lotach marszałka Kuchcińskiego krzyczeli posłowie PO-KO. Wrażenia nie zrobiły na nich jednak doniesienia o tym, co działo się w latach 2007-2015, czyli w czasach, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Dziś reporterzy TVP Info próbowali uzyskać informację na ten temat od polityków związanych z Platformą. Ale... bezskutecznie.

Różne sytuacje mogły się zdarzać, różne sytuacje się zdarzały... Ale w tej chwili rozumiem, że chcecie przykryć jakimiś informacjami to co się zdarzało w ostatnim okresie?

- mówił Bogdan Borusewicz, były marszałek Senatu - notabene także korzystający z lotów w czasie, gdy był marszałkiem.

Z kolei Sławomir Neumann, pytany o to, czy latał z premierem Donaldem Tuskiem, gubił się w odpowiedziach. Najpierw przyznał, że nie pamięta, później, że... nie latał.

Rozmowny nie był też poseł Tadeusz Aziewicz.

O podniebnych wyczynach Donalda Tuska stało się głośno przy okazji dyskusji nad lotami byłego już marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Donald Tusk jako premier odbył 281 lotów do Gdańska. Odbył też szereg podróży do krajów atrakcyjnych turystycznie i jeździł tam z żoną

- zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak Turcji: śmierć 48 żołnierzy z Syrii

/ geralt

  

W atakach tureckich sił lądowych i powietrznych w syryjskiej prowincji Idlib zginęło w ostatnich 24 godzinach 48 żołnierzy armii prezydenta Syrii Baszara el-Asada - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Obserwatorium podało, że armia syryjska, wspierana przez rosyjskie lotnictwo, kontynuowała dziś ataki na strategiczne miasto Sarakib we wschodnim Idlibie, które było centralnym punktem zintensyfikowanych walk w ostatnich dniach między wspieranymi przez Turcję rebeliantami a Damaszkiem.

W sobotę turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan podczas przemówienia w Stambule oświadczył, że dzień wcześniej w czasie telefonicznej rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem powiedział mu, iż Rosja powinna Turcji "zejść drogi" w Idlibie.

- Powiedziałem panu Putinowi: "Co tam robisz? Jeśli chcesz założyć bazę, śmiało, ale zejdź nam z drogi. Razem z syryjskim reżimem zostawcie nas w spokoju" - powiedział Erdogan, dodając, że siły syryjskie "zapłacą wysoką cenę" za ataki na armię turecką.

W nocy z czwartku na piątek syryjskie siły rządowe, walczące z rebeliantami w prowincji Idlib, dokonały nalotu, w którym zginęło 33 tureckich żołnierzy, wspierających tamtejszą opozycję, walczącą z rządem w Damaszku.

Turcja w Idlibie ma swoje posterunki obserwacyjne, które w ostatnich tygodniach otrzymały bardzo duże wzmocnienie militarne. Turcy chcą zakończenia ofensywy wojsk syryjskich, wspieranych przez rosyjskie lotnictwo, bo obawia się kolejnej potężnej fali uchodźców z Syrii, którzy uciekają przed rządowymi wojskami głównie w kierunku Turcji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts