O relacjach Duda-Trump i bredniach "Newsweeka" - Witold Waszczykowski dla Niezalezna.pl

/ Krzysztof Sitkowski/prezydent.pl

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Między prezydentami Polski a USA dochodzi do spotkań co kilka miesięcy, a to potwierdza, że mamy intensywne relacje i stajemy się coraz ważniejszym partnerem dla USA, co nas bardzo cieszy - wyjaśnia w rozmowie z Lidią Lemaniak były szef MSZ, a obecnie eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski.

Prezydent Andrzej Duda złoży dziś oficjalną wizytę w Waszyngtonie, gdzie spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem, Będzie to jego drugie spotkanie Białym Domu z amerykańskim przywódcą. Donald Trump gościł raz w Warszawie. Obaj prezydenci odbyli też kilka rozmów na marginesie międzynarodowych szczytów.

Były szef MSZ, a obecnie eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Witold Waszczykowski w rozmowie z Niezalezna.pl podkreślił, że "to duża częstotliwość spotkań, a należy jeszcze uwzględnić dwa wcześniejsze spotkania z prezydentem Obamą".

Prezydent Andrzej Duda już w 2015 roku, podczas wizyty w Nowym Jorku, na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, został zaproszony do stolika z prezydentem Obamą i prezydent Polski zajął wtedy prestiżowe miejsce. Prezydent Obama pojawił się zaś w Polsce przy okazji szczytu NATO. Między prezydentami Polski a USA dochodzi do spotkań co kilka miesięcy, a to potwierdza, że mamy intensywne relacje i stajemy się coraz ważniejszym partnerem dla USA, co nas bardzo cieszy

- mówił.

Portal internetowy "Newsweek" spotkanie prezydentów Polski i USA ocenił jako "wizytę czwartej kategorii'.

Całe grono również polityków opozycji podkreśla, że spotkanie Duda-Trmup ma znaczenie. Niedawno słyszałem wywiad z Tomaszem Siemoniakiem (PO), który gratulował tego spotkania. Nawet przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, który przecież krytykuje rząd, w maju mówił o tym, że jednym z ważniejszych osiągnięć rządu PiS, co biorę też do siebie, jest zacieśnienie relacji z USA. Ignorowałbym to, co pisze "Newsweek", bo jest on upolityczniony, skrajnie związany z "totalsami" i jego oceny są bardzo subiektywne

- ocenił Waszczykowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekoterroryści na lotnisku w Amsterdamie

/ Twitter/Doron Sajet

  

Policja w sobotę usunęła siłą uczestników manifestacji w obronie klimatu na amsterdamskim lotnisku Schiphol, zorganizowanej z inicjatywy ruchu ekologicznego Greenpeace. Akcja nie zakłóciła ruchu powietrznego na tym jednym z najpopularniejszych lotnisk w Europie.

Na demonstrację przeciwko "wielkiemu trucicielowi" - jak określili port lotniczy organizatorzy - przybyło kilkaset osób. Inicjatorom akcji pozwolono na protest przed budynkiem.

Grupa manifestujących nie dostosowała się jednak do tego warunku, podkreślając, że nie można ograniczać obywatelskiego prawa do pokojowych zgromadzeń.

Ok. 100 aktywistów Greenpeace i Extinction Rebellion zebranych na lotnisku skandowało hasła na rzecz "sprawiedliwości klimatycznej". Trzymali też transparenty. Na jednym z nich apelowano do podróżnych, by przesiedli się na pociąg - pisze Reuters.

Greenpeace wzywa lotnisko do przygotowania lepszego planu działania na rzecz redukcji zanieczyszczeń, które generuje. Należący do państwa Schiphol zaznacza, że opracowany przez niego plan zakłada m.in. środki mające na celu zmniejszenie emisji na lądzie poprzez wykorzystywanie elektrycznych pojazdów. "Jesteśmy świadomi, że potrzeba więcej" - podkreślono.

W akcji usuwania protestujących wzięła udział żandarmeria (Marechaussee). "Po wielu apelach o spokojne opuszczenie Schiphol Plaza Marechausse zaczęło zatrzymywać protestujących z Greenpeace" - powiadomiły siły w wydanym oświadczeniu. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl