Śpiewający nauczyciele błyskawicznie stali się hitem internetu. Chodzi o wokalny popis grupy strajkującej w szkole nr 32 w Gliwicach.

„Utwór powstał podczas drugiego dnia strajku w szkole podstawowej nr 32 w Gliwicach. Tekst piosenki napisała nauczycielka wychowania fizycznego - pani Bożena Wrona. Spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem wśród całego naszego grona pedagogicznego.  Utwór nie ma na celu nikogo obrazić lub sprowokować! Powstał on z potrzeby serca, spontanicznie. W nagranie zaangażowali się wszyscy strajkujący nauczyciele.”
- tłumaczą swój występ.

Tekst to dosyć luźne nawiązanie do utworu Maryli Rodowicz „Ale to już było” w mocno zmienionej formie:

„Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki. Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki”.
- śpiewają nauczyciele.

Dalej jest jeszcze... ciekawiej:

„Ale wiem już teraz, wszyscy to już wiecie, jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno, drogi belfrze, nie w oświecie. Tylko obietnice i frazesy tanie. A jak przyjdzie co do czego, świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie”.
- słyszymy w piosence.

Film ze śpiewającymi nauczycielami można zobaczyć TUTAJ:


Koniec bezkarności! Skazany za handel kobietami lider KOD-kapeli idzie za kratki


Koniec bezkarności! Skazany za handel kobietami lider KOD-kapeli idzie za kratki

"W chlewiku świnka kwiczy, a krówka robi muuu...." - tak zaczyna się inna strajkowa nauczycielska piosenka, którą można znaleźć w sieci. Zresztą, posłuchajcie Państwo sami: