Znów zaczynają pojawiać się nieprawdziwe wypowiedzi na temat Polaków i ich udziale w Holokauście. Na Twitterze pod artykułem o nowej fali antysemityzmu w Europie wywiązała się dyskusja. Niemiecki dziennikarz napisał, że „Polska stworzyła tylu kolaborantów, co żaden inny kraj w Europie”.

Jak ostatnio ustalił portal niezalezna.pl, z raportu Europejskiej Agencji Praw Podstawowych (European Union Agency for Fundamental Rights - FRA) wynika jasno, że liczba antysemickich incydentów spadła w Polsce w 2017 roku o 1/3.

Polska może być wzorem do naśladowania dla wielu krajów Europy Zachodniej, gdzie antysemityzm jest realnym problemem. Wówczas kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegała przed rosnącym antysemityzmem w swoim kraju.

Niemiecki dziennikarz z „Deutsche Welle” nie mógł tego zdzierżyć? Najwyraźniej tak, bo od bredni jakie wypisuje na Twitterze głowa boli.

A co napisał?

„Polska stworzyła tylu kolaborantów, co żaden inny kraj w Europie, a polscy obywatele mordowali Żydów bardziej niż każdy inny kraj w Europie. W Polsce nadal gości średniowieczny antysemityzm, jak w żadnym innym kraju w Europie. To wasza historia.”

Zareagowała grupa internautów, zajmująca się zwalczaniem wszelkich antypolskich uprzedzeń w mediach.

Nie obrażaj Polaków zamordowanych przez Niemców. Tak właśnie rozprzestrzenia się fake news

– napisali.

Kłamcy z niemieckiej gazety polecamy stronę „German Death Camps - Not Polish" stworzoną na polecenie polskiego rządu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Powstała ona właśnie dla takich ludzi jak on, nieznających faktów i powtarzających krążące po świecie brednie.