Haniebna wypowiedź! Dziennikarz z Niemiec twierdzi, że... Polacy wymordowali najwięcej Żydów

Martin Gak / twitter.com/MartinGak

  

Niektórzy zaprzeczają jak tylko mogą temu, że Polska w okupowanej Europie ucierpiała najbardziej. Wczoraj Martin Gak – niemiecki dziennikarz z „Deutsche Welle” - napisał, że „Polacy mordowali Żydów jak żaden inny kraj w Europie”.

Znów zaczynają pojawiać się nieprawdziwe wypowiedzi na temat Polaków i ich udziale w Holokauście. Na Twitterze pod artykułem o nowej fali antysemityzmu w Europie wywiązała się dyskusja. Niemiecki dziennikarz napisał, że „Polska stworzyła tylu kolaborantów, co żaden inny kraj w Europie”.

Jak ostatnio ustalił portal niezalezna.pl, z raportu Europejskiej Agencji Praw Podstawowych (European Union Agency for Fundamental Rights - FRA) wynika jasno, że liczba antysemickich incydentów spadła w Polsce w 2017 roku o 1/3.

Polska może być wzorem do naśladowania dla wielu krajów Europy Zachodniej, gdzie antysemityzm jest realnym problemem. Wówczas kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegała przed rosnącym antysemityzmem w swoim kraju.

Niemiecki dziennikarz z „Deutsche Welle” nie mógł tego zdzierżyć? Najwyraźniej tak, bo od bredni jakie wypisuje na Twitterze głowa boli.

A co napisał?

„Polska stworzyła tylu kolaborantów, co żaden inny kraj w Europie, a polscy obywatele mordowali Żydów bardziej niż każdy inny kraj w Europie. W Polsce nadal gości średniowieczny antysemityzm, jak w żadnym innym kraju w Europie. To wasza historia.”

Zareagowała grupa internautów, zajmująca się zwalczaniem wszelkich antypolskich uprzedzeń w mediach.

Nie obrażaj Polaków zamordowanych przez Niemców. Tak właśnie rozprzestrzenia się fake news

– napisali.

Kłamcy z niemieckiej gazety polecamy stronę „German Death Camps - Not Polish" stworzoną na polecenie polskiego rządu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Powstała ona właśnie dla takich ludzi jak on, nieznających faktów i powtarzających krążące po świecie brednie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jak uniknąć koronawirusa? Ekspert zaleca: Mycie rąk, zakrywanie twarzy

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Jak uchronić się przed koronawirusem? Dr John Wiesman, sekretarz zdrowia w stanie Waszyngton - gdzie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w USA - mówi, że opinia publiczna powinna robić „to, co robisz w każde przeziębienie i grypę”.

Czyli, krótko mówiąc, potrzebne jest częste mycie rąk mydłem i wodą przez co najmniej 20 sekund.

- Jeśli czujesz się chory, zakryj twarz podczas kaszlu lub kichania. Ale nie używaj rąk. Użyj zgiętego łokcia lub chusteczki, którą natychmiast wyrzucisz

- przestrzega dr Wiesman. 

WHO zaleca także pozostawanie w odległości co najmniej 1 metra od każdego, kto może być zakażony.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach wzrosła do 1665 - poinformowała dziś chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 142 osoby. Komisja podała, że 139 nowych przypadków śmiertelnych miało miejsce w centralnej prowincji Hubei, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CNN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts