Pierwszy lot „Walkirii”

/ wikipedia.eng / public domain

  

W tym tygodniu koncern Kratos Unmanned Aerial Systems we współpracy z Air Force Research Laboratory przeprowadził pierwszy lot bezzałogowego bojowego aparatu latającego XQ-58A Valkyrie.

Premierowy oblot "Walkirii" został zrealizowany na poligonie Yuma Proving Ground w Arizonie. Lot drona trwał 76 minut.

XQ-58A Valkyrie został stworzony w ramach projektu Loyal Wingman. Bezzałogowiec został stworzony do współpracy z myśliwcami takimi jak F-35 oraz F-22 Raptor, ale również z samolotami P-8A Poseidon a także E-7A Wedgetail. Daje większe zdolności oraz zasięg, a został stworzony do realizacji bardziej niebezpiecznych scenariuszy w porównaniu do tradycyjnych myśliwców. Bezzałogowiec startuje korzystając z silników rakietowych. Do lądowania wykorzystuje spadochron. Zabrać ze sobą może do dwóch bomb lotniczych GBU-39 SDB lub wyposażenie do walki elektronicznej bądź obserwacyjnej. Zasięg "Walkirii" wynosi ponad 3 900 km., natomiast prędkość ok. 0,85 Macha. Koszt maszyny stworzonej przez firmę Kratos Defense & Security Solutions wynieść ma około 2 mln euro.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wspaniała atmosfera na zjeździe Klubów "GP". Premier Morawiecki... chwycił za gitarę!

  

Szef rządu brał udział w sobotę w XIV Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Po przemówieniu wygłoszonym do klubowiczów "GP" nadszedł czas na debatę, a potem na swobodne rozmowy z wszystkimi, którzy mieli do premiera pytania. Na koniec zaś Mateusz Morawiecki wziął do ręki gitarę!

Premier Morawiecki był w sobotę w doskonałym nastroju. Ze swadą odpowiadał na wszystkie pytania - nawet te niewygodne - i objaśniał politykę swojego rządu. [polecam:https://niezalezna.pl/275949-premier-morawiecki-na-zjezdzie-klubow-gp-wchodzimy-w-okres-najostrzejszej-walki-politycznej]

Ale na rozmowach o polityce się nie skończyło. Uczestnicy zjazdu mieli bowiem okazję poznać Mateusza Morawieckiego od zupełnie innej, bardziej prywatnej strony. Wystarczyła gitara i dobra atmosfera!

Wspólne muzykowanie z szefem rządu? To możliwe tylko na zjazdach klubów "Gazety Polskiej".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl