Trzaskowski obiecywał miejsca w żłobkach. Zmienił zdanie! Nowy projekt forsuje w tajemnicy

Rafał Trzaskowski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Spore emocje budziły zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego, który jeszcze w kampanii wyborczej obiecywał istną żłobkową rewolucję w Warszawie. Zgodnie z jego deklaracją już od 2019 roku wszystkie dzieci w stolicy miałyby mieć zagwarantowane miejsce w żłobkach – publicznych lub prywatnych, jeśli zachodziłaby taka konieczność. Tymczasem już po wyborze na prezydenta Trzaskowski najwyraźniej zmienił zdanie, a projekty zmian dot. żłobków forsuje zupełnie po cichu unikając medialnego rozgłosu.

„Od 2019 roku wszystkie dzieci w Warszawie będą miały zagwarantowaną opiekę żłobkową. Jeżeli dziecko nie znajdzie miejsca w żłobku publicznym (miejskim), miasto zapłaci za opiekę nad dzieckiem w placówce prywatnej”.
- deklarował przed wyborami Rafał Trzaskowski.

Szczegóły tej obietnicy można znaleźć na stronie 60 jego programu wyborczego.

Tymczasem okazuje się, że w trybie pilnym prezydent stolicy złożył wnioski dotyczące systemu żłobków w Warszawie, które mają być procedowane... już jutro.
 
 Dlaczego tak nagle i panuje wokół nich cisza? Otóż, Prezydent nie przedstawia projektów uchwał, które pozwoliłyby na rozpisanie przetargów na wykup potrzebnych miejsc w żłobkach prywatnych oraz zwolnienia z opłat dzieci w żłobkach publicznych zgodnie ze złożoną obietnicą, ale proponuje się 3 uchwały, których główne założenia to podwyżki i ograniczenia w dostępie do publicznych miejsc żłobkowych .
- tłumaczy portalowi niezalezna.pl stołeczny radny PiS Sebastian Kaleta.

A złożonymi przez Trzaskowskiego projektami warto się nieco bardziej zainteresować. Okazuje się bowiem, że mają się one nijak do wcześniejszych składanych przez niego obietnic wyborczych:
 
druk 152 - wprowadzenie kolejnego stanowiska wicedyrektora Zespołu Żłobków, czyli całego systemu zarządzania żłobkami w Warszawie
 
druk 153 - zmiana systemu punktów - główne zmiany to obniżenie z 13 do 10 liczby punktów dla osób opiekujących się osobami chorymi lub niepełnosprawnymi, wprowadzenie dodatkowej opłaty za nieusprawiedliwioną nieobecność dziecka w żłobku (66 zł dziennie za każdy dzień powyżej 30 nieusprawiedliwionych dni) oraz obowiązek realizacji szczepień
 
druk 156
- podwyższenie opłaty maksymalnej za wyżywienie w żłobku publicznym (z 5,96 zł do 10,00 zł)


Sebastian Kaleta ujawnia, że choć projekty mają być procedowane jutro, jeszcze dziś nie było ich nawet w Biuletynie Informacji Publicznej. Dopiero stołeczni radni PiS zaczęli nagłaśniać całą sprawę.
 

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale wywrócili krzyże w Kuropatach

/ Andrej Kuźniečyk [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

  

Nieznani sprawcy przewrócili czternaście drewnianych krzyży w Kuropatach, miejscu kaźni ofiar represji stalinowskich – podało Radio Swaboda. To kolejny akt wandalizmu na tej mińskiej nekropolii.

Jako pierwszy o zniszczeniu drewnianych krzyży, symbolicznie upamiętniających ofiary represji, poinformował opozycjonista Paweł Siewiaryniec, który uczestniczy w akcji przeciwko mieszczącej się przy Kuropatach restauracji „Pojedziemy, pojemy”.

Na terenie lasu w Kuropatach stalinowskie NKWD rozstrzeliwało represjonowanych. Według różnych szacunków w tamtejszych dołach śmierci spoczywa od kilkudziesięciu tysięcy do 250 tys. ofiar, wśród nich są także Polacy. Na terenie uroczyska w ciągu ostatnich 30 lat powstawał ludowy memoriał, złożony z krzyży stawianych przez aktywistów i obywateli. W sumie jest ich tam ponad tysiąc. Dopiero w 2018 r. z inicjatywy władz umieszczono tam pomnik upamiętniający ofiary.

Niedawno na terenie Kuropat wandale zniszczyli tzw. ławkę Clintona (już po raz trzeci). Granitową ławkę przekazał „w darze od narodu amerykańskiego” prezydent Bill Clinton podczas wizyty w 1994 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl