Miała być „bomba”, a wyszło, jak wyszło. Ten sondaż mówi wszystko o zainteresowaniu taśmami „Wyborczej”

Szumnie zapowiadana "bomba" okazała się co najmniej kapiszonem. Z sondażu dla "Rzeczpospolitej" wynika, że sprawa "taśm Jarosława Kaczyńskiego" bardziej interesuje zwolenników opozycji, a mniej wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej - jaki pisze gazeta - "po analizie wyników można przyjąć, że przy sporym poruszeniu opinii publicznej sprawa Srebrnej nie zdominowała jednak politycznych dyskusji w polskich domach".

Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

W najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" zadano respondentom pytanie o to, czy interesuje ich sprawa budowy dwóch wieżowców przez związaną z PiS spółkę Srebrna. Do wyboru podano pięć możliwości: zainteresowanie można było uznać za bardzo duże, duże, średnie, nikłe lub żadne.

Po analizie wyników można przyjąć, że przy sporym poruszeniu opinii publicznej sprawa Srebrnej nie zdominowała jednak politycznych dyskusji w polskich domach. Bardzo duże i duże zainteresowanie wyraziło 38 proc. badanych, średnie - niewiele mniej, bo 36 proc., nikłe - 18 proc., a żadne - 8 proc.

- czytamy.

"Rzeczpospolita podkreśla, że "wiele mówi porównanie zainteresowania sprawą dwóch elektoratów: PiS i PO". Wyborcy partii rządzącej najczęściej wskazywali, że sprawa Srebrnej obchodzi ich "średnio" (44 proc.). Zaledwie 19 proc. z nich deklaruje wysokie zainteresowanie, a 37 proc. odpowiada, że interesuje się w stopniu znikomym lub żadnym.

Co innego PO. Wyborcy tej partii aż w 69 proc. bardzo interesują się nagraniami prezesa, 25 proc. - średnio, a zaledwie 6 proc. deklaruje, że wcale. W tej grupie nie może być więc mowy o nieprzyjmowaniu do wiadomości argumentów "Gazety Wyborczej"

- wskazuje "Rzeczpospolita".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #Srebrna #taśmy #Gazeta Wyborcza

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo