Rozmowy Guaido z władzami Włoch

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

Wysłannicy lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem, spotkali się w Rzymie z ministrami spraw zagranicznych i wewnętrznych Włoch. Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Matteo Salvini rozmawiał przez telefon z Juanem Guaido.

MSZ poinformował, że szef resortu Enzo Moavero Milanesi przyjął trzyosobową delegację z Caracas, w której skład wchodzą przewodniczący komisji spraw zagranicznych parlamentu w Wenezueli Francisco Sucre, były burmistrz stolicy Antonio Ledezma oraz przedstawiciel Guaido do spraw pomocy humanitarnej Rodrigo Diamanti.

Ministerstwo spraw wewnętrznych w Rzymie ogłosiło, że w trakcie spotkania szefa MSW, wicepremiera Salviniego z delegacją z Wenezueli rozmawiał on przez telefon z Juanem Guaido. W trakcie tej rozmowy, podano w komunikacie, Salvini "potwierdził twarde stanowisko" wobec prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro i "pełne poparcie dla procesu konstytucyjnego w celu jak najszybszego doprowadzenia do wolnych wyborów".

Ponadto włoski wicepremier wyraził przekonanie o potrzebie stania na straży "nietykalności Guaido i jego rodziny w tym delikatnym momencie".

W nocie odnotowano, że strona wenezuelska zapewniła o uznaniu dla ministra Salviniego za okazaną przez niego "bliskość i solidarność" oraz troskę o rozwiązanie kryzysu humanitarnego. Zauważono, że dotyka on również ponad 100 tys. Włochów mieszkających w Wenezueli.

Włochy są jednym z niewielu krajów UE, które nie uznały Guaido jako tymczasowego prezydenta, co tłumaczą chęcią zachowania neutralności i nieingerowania w sprawy wewnętrzne Wenezueli.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiarygodność przede wszystkim. Premier rozlicza się z piątki Morawieckiego. „To nowa jakość, którą wprowadziliśmy do polityki”

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

Polska musi być wszystkich Polaków, to jest motto i motor działania, do tego dążymy, to chcemy osiągnąć, żeby wszyscy Polacy czerpali owoce wzrostu z rozwoju gospodarczego - powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki.

Dziś, w 300 dni od zaprezentowania programu tzw. piątki Morawieckiego, szef rządu odwiedzi trzy województwa - mazowieckie, świętokrzyskie i małopolskie. Premier mówił na brefingu prasowym, że jego spotkania mają posłużyć przedstawieniu Polakom "sprawozdania" z wykonanych prac.

"Mi o wiele większą przyjemność sprawia przedstawienie tego, co zrobiliśmy, niż mówienie tego, co obiecujemy na przyszłość"

- podkreślił.

"Wiarygodność jest podstawą polityki. To nowa jakość, którą wprowadziliśmy do polityki, rzetelność, skuteczność, konsekwencja. A więc rozliczmy się z tej piątki, piątki Morawieckiego" - dodał.

Premier wyliczał projekty rządowe składające się na tzw. piątkę Morawieckiego.

"Po pierwsze mały ZUS już został wdrożony od 1 stycznia tego roku, zgodnie z obietnicą. Już ponad 130 tys. małych firm korzysta z małego ZUS-u. Jest to korzyść sięgająca co najmniej kilku miliardów złotych w najbliższych 10 latach, w najbliższych latach możemy dojść powyżej 1 mld rocznie"

- mówił Morawiecki.

Inną zrealizowaną obietnicą - jak mówił szef rządu - było obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc. Zaznaczył, że korzysta z niego od 1 stycznia br. 450 tys. przedsiębiorców.

Kolejnymi programami, o których mówił są: wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów oraz Fundusz Dróg Samorządowych.

Ostatnią częścią tzw. piątki Morawieckiego jest program Dostępność Plus.

"W lipcu zeszłego roku przyjęliśmy program rządowy i pełną parą ten program jest realizowany i będzie realizowany w najbliższych kilku latach"

- mówił premier.

"Polska musi być wszystkich Polaków, to jest motto i motor działania, do tego dążymy, to chcemy osiągnąć, żeby wszyscy Polacy czerpali owoce wzrostu z rozwoju gospodarczego. I ta +piątka+ przybliża nas do tego, cieszę się, że to potwierdza naszą skuteczność i naszą wiarygodność"

- powiedział premier.

Wcześniej na Twitterze Kancelarii Premiera pojawił się krótki spot. Premier przypomina, co mówili polityczni przeciwnicy rządzących słysząc ich zapowiedzi. "Skuteczna polityka jest możliwa. Dotrzymujemy słowa" - mówi premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl