Ktoś chyba nie lubi Michnika. Autor notki na Wikipedii nazwał go.... "komunistą" i "Belzebubem"

Adam Michnik / fot. Fotomag/Gazeta Polska

  

Jak to? W notce na angielskiej wersji Wikipedii określono Adama Michnika jako polskiego... komunistę! Padło też stwierdzenie, że jest redaktorem naczelnym "znanej z kłamstw" gazety. Taki wpis jeszcze kilka dni temu można było przeczytać. Wprawdzie już go zmieniono, ale jeśli ktoś przeoczył, może znaleźć kopie krążące w internecie.

Adam Michnik - polski komunista, eseista [...] i redaktor naczelny znanej z pisania kłamliwych artykułów "Gazety Wyborczej"

- takie zdanie otwierało jeszcze kilka dni temu notkę biograficzną o Adamie Michniku w angielskiej wersji popularnego serwisu Wikipedia.

Sprawę nagłośnił lewicowy publicysta Piotr Tarczyński (prywatnie związany z pisarzem Jackiem Dehnelem): 

Choć wpis już "poprawiono", możemy znaleźć w nim inne ciekawe "kwiatki".

Na przykład to, że jedno z drugich imion Adama Michnika to... Belzebub! Autor notki stwierdził też m.in., że Adam Michnik "dogadał się" z komunistami w Magdalence i został obrońcą ich praw po 89 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy odwracają się od ślubnego kobierca. W 2018 roku więcej ślubów cywilnych niż...

/ zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/@pexels

  

We Włoszech pierwszy raz w historii liczba ślubów cywilnych przewyższyła liczbę małżeństw zawieranych w kościele. Te pierwsze stanowiły 50,1 proc. ogółu. Statystyki dotyczą ubiegłego 2018 roku.

Wykazują to dane ogłoszone w czwartek przez Włoski Instytut Statystyczny (ISTAT). W 1970 roku liczba ślubów cywilnych w stosunku do ogółu zawieranych małżeństw wynosiła 2,3 proc.

Włosi z roku na rok zawierają małżeństwa coraz później. Statystycznie rzecz biorąc mężczyźni żenią się w wieku 33,7 roku, a kobiety wychodzą za mąż w wieku 31,5 roku, podczas gdy w 2008 roku wchodzili w związki małżeńskie odpowiednio o 1,6 roku i 2,1 roku wcześniej.

Według ISTAT młodzi Włosi pozostają w domu rodziców wyjątkowo długo: 67,5 proc. mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat mieszka z rodzicami; odsetek kobiet w tym przedziale wiekowym pozostających jeszcze w domu rodziców, to 54,4 proc.

ISTAT jako przyczyny tego zjawiska wskazuje brak pracy dla młodych i duży odsetek prekariuszy wśród zatrudnionych.

Zmiany zachodzące we włoskim społeczeństwie wynikają również z takich przyczyn jak ta, że co trzecie dziecko rodzi się ze związków niepołączonych ślubem, a 17,3 proc. małżeństw zawartych w 2018 roku to związki, w których jedno z partnerów jest cudzoziemcem.

Raport ISTAT ukazuje także utrzymujący się głęboki podział Italii na laicką północ i religijne, bardziej tradycyjne w swych obyczajach południe: podczas gdy w północnych Włoszech śluby cywilne to już 63,9 proc. wszystkich zawieranych małżeństw, na południu stanowią one przeszło dwa razy mniej - 30,4 proc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl